Duże wzrosty zachorowań na COVID-19 w powiecie. Minionej doby odnotowano u nas 4 zgony

11

Czwarta fala koronawirusa w ostatnich dniach nabiera coraz większego tempa. Dzienna liczba zakażeń odnotowywanych w całym kraju przekracza już 20 tysięcy. Najtrudniejsza sytuacja jest na ścianie wschodniej, ale pandemia w coraz większym stopniu dotyka również naszego regionu. W ciągu minionej doby na Opolszczyźnie odnotowano 626 nowych zakażeń. Aż 81 nowych przypadków zdiagnozowano w naszym powiecie.

Piątek jest trzecim dniem z rzędu, kiedy dobowa liczba zakażeń przekroczyła pułap 20 tysięcy. Najtrudniejsza sytuacja panuje we wschodnich regionach Polski, ale również w pozostałych województwach widać znaczne przyrosty zakażeń. Niepokojąco wyglądają statystyki zachorowań w naszym powiecie, gdzie kolejny dzień z rzędu odnotowano blisko sto nowych przypadków zakażenia.

Dziś służby sanitarno-epidemiologiczne poinformowały o 81 nowych zachorowaniach w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, co jest drugim najwyższym wynikiem w regionie (87 nowych przypadków wykryto w powiecie nyskim). Z powodu COVID-19 tylko minionej doby zmarło 4 mieszkańców powiatu – wszyscy mieli choroby współistniejące. Na kwarantannie znajduje się 2095 mieszkańców powiatu.

Narastająca liczba zachorowań oznacza konieczność poszerzania bazy łóżkowej dla pacjentów dotkniętych COVID-19. W Kędzierzynie-Koźlu jak na razie na ten cel przeznaczono część oddziału pediatrii, gdzie wydzielono 10 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Zgodnie z planem nakreślonym przez wojewodę opolskiego Sławomira Kłosowskiego, w czwartej fali koronawirusa nasz szpital ma być ostatnią placówką przeznaczoną do walki z pandemią.

11 KOMENTARZE

  1. Ciągle wiele osób twierdzi że covid to ściema.
    Smiać mi się chce,ale to bardzo,bardzo,bardzo,kiedy taki koronasceptyk ciężko zachoruje i wzywa potem boga,jęczy, skamle i robi pod siebie ze strachu że wykituje.Super.

    • To jeszcze pół biedy. Gorzej, że blokuje miejsce w szpitalu dla innych chorych, którzy musza czekac w kolejce aż będa przyjęci. Dlaczego nieszczepiony antykowidowiec ma być lepszy od chorych na serce czy nowotwór. Przecież to też jest segregacja.

    • A co ty się kataru czy bólu gardła boisz? Nie martwi Cię na przykład to że 150tys Polaków rocznie umiera na nowotwory raki i inne? A no tak bo w tv nie podali znaczy że nie ma… serio? Babcia nie leczyła twojego przeziębienia sokiem z cebuli, czosnkiem, herbata z miodem i cytryną? Może rusz dupę z kanapy, mniej stresu w domu, wysypiaj się. Tak też wzmacniasz odporność. A segregatorom może trzeba przypomnieć wojnę jeśli chcecie tego samego? Szpitale puste sobie stoją, ale ktoś blokuje miejsce… blokuje nas rząd i się śmieje że się kłócimy między sobą a oni razem po szopce w tv wódeczka, panienki i inne… oczywiście za nasze pieniądze.

      • Bez mózgu nie wrzucaj innych śmiertelnych chorób do wirusa. A przez takich tempoli jak ty będzie zamkniety szpital. Bo takich tempoli jak ty będą próbować ratować. A ty pod respiratorem będziesz błagał o przeżycie. I przez takich tempoli jak ty inni czyli z chorobami serca, wylewami czychorobami onkologicznymi nie będą leczeni a przynajmniej tu w KK. Bo dureń się uparł że nic nie ma i szczepić się nie musi. Powinni was takich jak ty pozbawić wszelkich praw.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj