Duże straty po wczorajszym pożarze w Borzysławicach. Dom był gotowy do zamieszkania

0

Blisko 4,5 godziny trwała wczorajsza walka strażaków z pożarem domu w Borzysławicach. Krótko przed północą ogien udało się ugasić, ale właściciel budynku może mówić o ogromnym pechu – na dniach miał wprowadzić się do domu, który praktycznie w całości został zniszczony.

Pożar został zauważony przez samego właściciela nieruchomości przed godziną 19.25. – Przepalał on kominek w domu, do którego na dniach miał się wprowadzić. Prawdopodobnie przyczyną pożaru było rozszczelnienie się instalacji kominowej – informuje brygadier Leszek Morkis z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

Płomienie błyskawicznie zajęły dach budynku i rozprzestrzeniły się na górną kondygnację. Na miejsce zadysponowano aż 11 zastępów straży pożarnej – cztery zawodowe oraz siedem z okolicznych OSP.

Akcja gaśnicza trwała blisko 4,5 godziny, zakończono ją krótko przed północą. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale straty liczone będą w setkach tysięcy złotych. Dolna część budynku pozostawiona była w stanie surowym, natomiast pomieszczenia na górnej kondygnacji były wykończone i gotowe do zamieszkania.

Skomentuj