Duże inwestycje w Azotach. Przebudowa sieci ciepłowniczej i remont ulicy Mościckiego

3

Na przyzakładowym osiedlu zostanie przeprowadzona inwestycja wyceniana na blisko 18 mln zł. Na tę kwotę składa się remont sieci ciepłowniczej, wodociągowej, budowa kanalizacji deszczowej, przebudowa ulicy wraz z chodnikami oraz montaż ekologicznego i oszczędnego oświetlenia ledowego.

Prace budowlane na ul. Mościckiego pochłoną blisko 2 mln zł. To zadanie sfinansuje urząd miasta razem z miejską spółką wodociągową. Z kolei przebudowa sieci ciepłowniczej o długości niespełna 8 kilometrów oraz budowa nowej sieci o długości ponad 300 metrów na osiedlu została wyceniona na blisko 16 mln zł. Tu inwestorem jest Miejski Zakład Energetyki Cieplnej, który zdobył na tę inwestycję 7,3 mln zł dofinansowania ze środków europejskich.

Zakończenie inwestycji jest planowane na sierpień.

3 KOMENTARZE

  1. paczpan jeśli chodzi o ul. Królowej Jadwigi i Powstańców Śląskich to kieruj pretensję do Starostwa czyli p. Tudaj oraz zarządzający drogami p. Kryś i Siemaszko. Jeśli się chce rzucać na kogoś winę to trzeba najpierw nieco się dowiedzieć np .jak w tym przypadku kto jest zarządcą drogi.

  2. Mącicielu, ależ ja nie mam do nikogo pretensji. Gdzie ty widzisz w moim komentarzu zrzucanie na kogoś winy? To jest tylko pytanie przy okazji.
    Paczpan Mącicielu, językiem polskim można się bawić. Nie dostrzegłeś, że piszę o Jadwidze jako królowej i Jadwidze jako powstańcu śląskim? Nie piszę o ul. Powstańców Śląskich; nawet nie wiem, czy taka w K-K istnieje. Dziękuję za próbę odpowiedzi na moje pytanie.

Skomentuj