Duże emocje na sesji powiatowej. Radni nie wyrazili zgody na wygaszenie mandatu Rafała Olejnika

95

Na dzisiejszej sesji rady powiatu w porządku obrad nieoczekiwanie znalazł się punkt dotyczący głosowania nad wygaszeniem mandatu radnego Rafała Olejnika. 

Wniosek o poszerzenie programu dzisiejszej sesji o projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaszenia mandatu radnego Rafała Olejnika złożyła w imieniu zarządu powiatu starosta Małgorzata Tudaj. Chwilę później o to samo zawnioskował klub radnych Prawa i Sprawiedliwości.

„Stwierdza się wygaśnięcie mandatu radnego rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Rafała Olejnika z powodu naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej jako prezesa i członka zarządu w spółkach prowadzących działalność z wykorzystaniem mienia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znajdującego się w trwałym zarządzie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu” – napisano w projekcie.

W uzasadnieniu do uchwały jako bezpośredni powód skierowania na obrady wniosku wskazano naruszenie artykułu 25b ustawy o samorządzie powiatowym, który odnosi się do prowadzenia przez radnego działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu. W przypadku Rafała Olejnika chodzi o Poradnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej w budynku szpitalnym przy ulicy Roosevelta 4 przez Klinikę Nova, której radny jest prezesem.

Reprezentujący starostwo mecenas Mirosław Semeniuk poinformował radnych, że wiedzę o naruszeniu przepisów poprzez podpisanie umowy przez Klinikę Nova z SP ZOZ, zarząd posiadł dopiero kilka dni temu. Stało się tak, gdy 30 listopada upłynął okres umowy zawartej między obiema stronami.

– Po analizie możliwości przedłużenia tej umowy przez prawników ZOZ konkluzja była taka, że ściągnięto wypisy z KRS i ujawniono, że radny jest prezesem i członkiem zarządu spółki (…) Przepisy artykułu 25b, do czego jest orzecznictwo sądowe, w naszym przekonaniu utrwalone, jednoznacznie wskazuje, że taka okoliczność stanowi podstawę do wygaszenia radnemu mandatu. Ustawa jest tak rygorystyczna, że nie wprowadza możliwości nieumyślnego naruszenia czy działania w błędzie – argumentował mecenas Semeniuk.

Po wysłuchaniu argumentów prawnika starostwa, radny Olejnik poprosił o możliwość zabrania głosu przez reprezentującego go mecenasa. Łukasz Ambroży, drugi z prawników reprezentujących na sesji starostwo, wykluczył jednak takie rozwiązanie. W tej sytuacji Rafał Olejnik w obszernym wystąpieniu zaprezentował swoje stanowisko i argumenty prawne świadczące o tym, że prawo nie zostało złamane.

Radny przytoczył kilka opinii prawników oraz rozstrzygnięć sądów przemawiających na jego korzyść. Najważniejszym argumentem w nich poruszanym był fakt, że pełnienie przez Rafała Olejnika funkcji radnego nie miało żadnego wpływu na wynajęcie pomieszczenia od SP ZOZ. To nastąpiło na warunkach rynkowych, a każdy inny podmiot swobodny miał dostęp do lokalu. Tymczasem, argumentował Rafał Olejnik przywołując uzasadnienia postanowień sądowych, intencją ustawodawcy jest niedopuszczenie do sytuacji, gdy radny uzyskuje preferencje wynikające z pełnienia funkcji w korzystaniu z nieruchomości będącej własnością samorządu. W jego sprawie tego rodzaju okoliczności nie wystąpiły.

– Wyjaśnienia prawne powinny państwa usatysfakcjonować, są jeszcze inne wątpliwości, o których mógłbym mówić, natomiast odwołuję się do państwa i z tego co państwo już usłyszeli i przeczytali. Ja nie złamałem przepisów. To, w jaki sposób sprawa najmu lokalu jest traktowana, jest wręcz zaprzeczeniem tego, o co jestem oskarżanypodsumował Rafał Olejnik.

Starosta Małgorzata Tudaj wskazywała, że w przypadku wystąpienia wątpliwości natury prawnej, radni kierują się wytycznymi prawników współpracujących ze starostwem. Łukasz Ambroży z kolei deklarował, że przywoływane przez radnego Olejnika orzecznictwo jest nieaktualne, a prawnicy starostwa bazowali na świeższych przepisach.

W głosowaniu radni uznali jednak argumentację radnego Olejnika. Za uchwałą stwierdzającą wygaszenie jego mandatu zagłosowała czwórka radnych PiS oraz starosta Małgorzata Tudaj. Przeciw zagłosowało 10 radnych (Józef Gisman, Paweł Masełko, Jadwiga Mroczko, Alojzy Parys, Ireneusz Smal, Dariusz Szymański, Stanisław Węgrzyn, Marian Wojciechowski, Barbara Wołowska i Danuta Wróbel), a czworo radnych wstrzymało się od głosu (Henryk Chromik, Piotr Jahn, Jadwiga Kuźbida i Bożena Łotecka).

Radny Olejnik nie krył zadowolenia z rozstrzygnięcia. – Dziękuję za zdroworozsądkowe podejście do sprawy – skwitował radny.

95 KOMENTARZE

 1. Przepis jest jasny i nie wymaga interpretacji, to jest prewencyjne rozwiązanie, Ci co byli przeciw i uratowali Olejnika raczej w prawie są mało zorientowani albo…

   • sam sobie odpowiadasz? , a tak btw. Pan Olejnik przytoczył orzeczenia NSA popierające jego stanowisko, o tym już Pan redaktor nie był łaskawy napisac , kto oglądał ten wie, nie ma czegoś takiego jak „świeższe przepisy”, przepisy albo są obowiązujące (w świetle orzecznictwa) albo nie

 2. Niezłe jaja. Tudaj już w PiS. Ale nie tym porowskim bo w tym jest Cylok prawa ręka Olejnika w klinice. Tymczasowym szefem PiS jest wojewoda który teraz będzie dumał nad wygaszeniem mandatu. Jaja jaja jaja jak berety kurde bele

 3. Sprawa wygaszenie jego mandatu jest tak ewidentna i oczywista, że podejmujący się obrony radnego, jako radni skompromitowali się. Wydaje mi się, że uśmieszki w jego stronę w czasie sesji unaoczniły obserwującym, że część tego towarzystwa już przed sesją mogło wiedzieć, jak ma głosować. Czyżby …

 4. Czy jest to możliwe, że powiatem rządzi klika. Zostało złamane prawo i idą w zaparte. Dlaczego, kto odpowie na to pytanie? Co jest powodem, że grupka ludzi za nic ma przepisy prawa i broni swojego. Czyżby chodziło o utratę dobrze płatnych stanowisk i członkostwa w radach nadzorczych spółek miejskich. Tą sprawa powinna zainteresować się CBA. Mam nadzieję, że ta sprawa się nie zakończy skandalicznym głosowaniem i będzie miała ciąg dalszy.

 5. Część z radnych nie było zbytnio zainteresowana wypowiedziami na sali. Czyżby dlatego bo już „wiedzieli swoje”? Czy ktoś na koalicję POMN nałożył dyscyplinę? Wynik dość dziwny, choć mało zaskakujący. Wiemy kto tam zasiada. Popili, pojedli, się pośmiali, pogłosowali, potem po pleckach poklepali i do domów rozjechali. Takie towarzystwo wzajemnej adoracji, ale lud wybrał, lud ma. Ha, ha, ha.

 6. Mam pytanie. Ilu z tych radnych, kto (lub kto z ich rodziny) i za ile zasiada w radach spółek miejskich, które nadzoruje i miejsca przydziela prezydent? Może tu jest odpowiedź dlaczego tak głosowali? Czyżby członkowie KWW S.N. rozdawał karty?

 7. Co z tego, że Olejnik złamał prawo, jak patologia obywatelska i tak ma tylko jedno hasło „konstytucja”. Przestrzeganie prawa dotyczy wyłącznie większości parlamentarnej i rządu, a oPOzycja ma swoje sądy, protesty i donoszenie do eurokołchozu.

 8. Towarzystwo sprzedało się za synekury w spółkach miejskich, radach nadzorczych i głosuje tak jak głosuje. Wstyd, wiecznie im mało, wystarczy spojrzeć w oświadczenia majątkowe. Należało, by pokazać mieszkańcom kto jest z radnych zaradnych w tych spółkach i radach nadzorczych .Jak można tak się uzależnić za parę złotych.

 9. Czyżby posprzedawali się za funkcje, stanowiska, zlecenia itp.? Ciągle im mało? Wierzyć się nie chce. Wstyd i kompromitacja, bo wszyscy wiedzą, jak powinno głosowanie w tej sprawie przebiegać. Szczególnie oni. Co na to pani Poseł? Wspierać będzie „swoich”, czy przedstawicieli prywatnego biznesu, bo coś mi tu podśmierduje? Jakaś ustawka z Sabci?

 10. Rada Powiatu nie wykonała ustawowego obowiązku w związku z tym tą sprawą powinien zająć się z urzędu Wojewoda, gdyż stała się ona już głośna nie tylko na Opolszczyźnie. Im prędzej tym lepiej. Czy to bezzrefleksyjne kolesiostwo, zależność i służalczość, głupota, a może coś innego?

 11. Czy tak trudno się domyślić o co chodzi. Przecież każdy kiedyś zachoruje, albo ktoś z rodziny będzie potrzebował pomocy. A może dziecko skończy medycynę. Wtedy dr Olejnik spojrzy łaskawszym okiem.

 12. Ludzie, co Wy za bzdury piszecie. Wyroki przytoczone przez dr Olejnika traktować należy jak wykładnię prawa w tym zakresie. Tudajowa i PiS próbują go odstrzelić bo to jeden z niewielu myślących radnych tej kadencji. Poziom radnych PiS widać gdy pytają mec. Semeniuka, żeby powiedział jak w zasadzie mają głosować bo nic z tego nie rozumieją. Żenada!

 13. Prawnicy starostwa mówili coś innego. Każdy może się bronić, jak chce nawet czytając co jemu pasuje. Kto w końcu ma rację? Kto w końcu rozstrzygnie kto ma rację? Wojewoda, sąd, czy Bruksela? Lekarze powinni leczyć, nie politykować. Czy to nie politykowanie tylko dla biznesu?

 14. Przecież nikt Olejnikowi nie zabrania prowadzić swojego biznesu, w tym przychodni. Może to robić i powinien, ale nie jako radny powiatowy tylko jako Rafał Olejnik – lekarz, albo radny miejski. Tak stanowi prawo. Koniec i kropka. Co tu jest niejasne. Ja to tak rozumiem, a radni inaczej. Chyba prawo powinno być jasne i dla wszystkich jednakowe.

  • Panie Gisman co pana łączy z tym towarzystwem, że głosuje wbrew przepisom prawa. Co jest grane. Może chodzi tez o jakąś radę nadzorczą w miejskiej spółce, albo o coś innego?

 15. Podziwiam Panią Tudaj za godne zachowanie. Ludzie to widzą i doceniają. W wyborach na Radną dostała chyba ponad 3000 głosów.

 16. Mikołaj ty nie jesteś na bieżąco.Nie znasz ustawy ,jak większość drących się Konstytucja.Za długo stales na chlodzie z KODem.Olejnik musi odejść,bo tak każe ustawa.Do faceta nic nie mam.Ale pomysl.Jest prezesem, jest radnym.Nie widzisz tu opcji możliwości zalatwiania tego i tamtego dla Novej?Zwlaszcza jak pan Semeniuk od spraw niemożliwych za ciężką kasę będzie czuwał?

 17. Lekarzom to ciągle mało. Po co poszedł do powiatu, jak cały czas był w mieście? To jasne, ze po interesy. Cebulowska też go lansowała. Czy za czapkę gruszek? Wątpię. Ktoś tu miał chrapkę na szpital, bo ten podlega pod powiat. Ustawa mówi jasno i trzeba będzie odejść w niesławie. Ciekawe co na to ci służalczy radni/bezradni?

 18. >Stwierdza się wygaśnięcie mandatu radnego rady powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego Rafała Olejnika z powodu naruszenia zakazu prowadzenia działalności gospodarczej jako prezesa i członka zarządu w spółkach prowadzących działalność z wykorzystaniem mienia powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego znajdującego się w trwałym zarządzie Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu” – napisano w projekcie.
  CO ZA IDIOTA NAPISAŁ PROJEKT UCHWAŁY O TAKIEJ TREŚCI? JAKI PRAWNIK ZAPARAFOWAŁ PROJEKT UCHWAŁY O TAKIEJ TREŚCI?
  definicja trwałego zarządu >Trwały zarząd – regulowana przez prawo administracyjne prawna forma władania nieruchomością państwową lub samorządową przez państwową lub samorządową jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej.
  Szpital w Kędzierzynie jest spzoz i posiada osobowość prawną, więc na żadnej własności ani mieniu powiatu NIE MOŻNA USTALIĆ TRWAŁEGO ZARZĄDU dla szpitala. W takim wypadku Rafał Olejnik nie może prowadzić działalności na mieniu powiatu, będącym w trwałym zarządzie szpitalu, bo szpital nie posiada żadnego mienia powiatu w trwałym zarządzie.Pani starosta i prawnik powiatu o tym nie wiedzą?swoją drogą w księgach rachunkowych szpitala musi być niezły bajzel, jeśli ten szpital nadzoruje taka starościna.

 19. Zaradni dobrze wiedzieli, że starosta i mecenasi mieli rację, a mimo to zachowali się tak, jak się zachowali. W razie czego zawsze mogą powiedzieć: „my niewinni, my tylko wykonywaliśmy rozkazy Josefa i Saby”.

 20. co za cymbał parafował projekt uchwały o treści cytowanej w artykule? żadna nieruchomość powiatu nie może być w zarządzie trwałym szpitala .. wiec jak Olejnik ma prowadzić działalność na mieniu powiatu oddanym w trwały zarząd szpitalowi?

 21. Hałłł, hałłł ,hałłł. Słychać wycie. Czyje? Kolesie robią co mogą, ale prawo jest prawem. Trzeba będzie zająć się tylko leczeniem, a nie politykowaniem. Nikczemne plany legły w gruzach? No i bardzo dobrze. Kolejna nadzwyczajna kasta? Boże uchowaj.
  „observe” i „dricta”, ty chyba wiesz kto napisał ipodpisał projekt uchwały. Wg ciebie cyt: „idiota i cymbał”? No to czas przygotowywać wyjaśnienia dla prokuratora. Można dyskutować, ale nie obrażać!

 22. Czy to starostwo posiada na wyposażeniu jakiegoś normalnie wyszkolonego prawnika? obserwując tę prymitywną i partacką akcję przeciwko Rafałowi Olejnikowi ,można mieć wątpliwości co do kwalifikacji tegoż jurysty, który to przygotowywał. Kwalifikacje starościny nie dziwią bo ich po prostu nie ma,
  Swoja drogą radni ,którzy nie mają pojęcia o tym ,że budynki szpitalne są obecnie mieniem szpitala a nie powiatu , też budzą zdziwienie.starościna jest przewodniczącą rady społecznej szpitala i nie zna aktywów szpitala? paradne,
  Może dobrze by było gdyby skarbnik powiatu i księgowy szpitala sprawdzili aktywa obydwu tych podmiotów. Może okazać się ,że w księgach rachunkowych szpitala jest ładny bałagan. Spółka Klinika Nova,prowadząc POZ działa na mieniu szpitala, a nie na mieniu powiatu. umowa najmu jest podpisywana ze szpitalem a nie z powiatem. ameno

 23. Niektórym się wydaje, że jak mając pieniądze i koneksje w UM, to wszystko im wolno i wszystko załatwią. Marzy im się PRL-bis. Wiemy kto kiedyś był guru. Ten chyba jeszcze gorszy i bardziej pazerny.

 24. prawo jest czytelne. prawo trzeba stosować zgodnie z jego literą i duchem. żeby stwierdzić czy jakiś podmiot prowadzi działalność na mieniu powiatu, to najpierw trzeba ustalić czyim mieniem jest nieruchomość w której ta działalność jest prowadzona.budynki przychodni szpitalnych są uwidocznione w aktywach szpitala,więc są mieniem szpitala,gdyby budynki przychodni w takiej sytuacji nie były mieniem szpitala to jest podejrzenie, że szpital ma od lat na bakier z ustawą prowadzone księgi rachunkowe, co oczywiście rodzi fatalne skutki dla dyrekcji szpitala oraz zarządu powiatu.RIO .skarbówka będą miały chyba co robić.
  czy dyrektor szpitala nie wie ,że budynki szpitala są wykazane w dokumentach jako aktywa szpitala i majątek szpitala?. chyba ktoś kto chciał przywalić spółce Klinika Nova ,otwarł puszkę Pandory i strzelił powiatowi co najmniej w stopę.

   • Jeśli zarząd powiatu wyciągnął na wierzch wygaszenie Olejnikowi mandatu to ciekawe co zrobi wojewoda, hmm ciekawe jakie prawne piruety wymyślą?

 25. Niektórzy powyżej chcą się POpisać znajomością prawa, którego nawet w podstawach nie znają.
  Jedynie co piąty Polak (18,5 proc.) wie, kto jest właścicielem publicznych szpitali – że jest to samorząd lokalny, w tym przypadku POWIATOWY.
  W przypadku ZOZ-u w Kędzierzynie-Koźlu o wszystkim dotyczącym szpitala decyduje SAMORZĄD POWIATOWY. Sprzedaż i zakup budynków, dzierżawa mienia, inwestycje, zakup sprzętu MUSI być przeprowadzone za sprawą i aprobatą rady powiatu. Tylko w drobniejszych sprawach może decydować zarząd powiatu, a dyrektor ZOZ-u odpowiada za prawne działanie powierzonej mu placówki.
  Wystarczy przeczytać ustawy o samorządzie (gminnym, powiatowym, wojewódzkim)!

  • jaka szkoda, że nie znasz przepisów. SAMORZĄD NIE JEST WŁAŚCICIELEM SZPITALA. samorząd czasem bywa podmiotem tworzący, bo może nim być też np minister. majątek szpitala nie jest majątkiem samorządu, majątek szpitala w dużej części staje się majątkiem samorządu dopiero po likwidacji szpitala , na samorząd przechodzą też wtedy zobowiązania szpitala.spzoz. księgowo nie może być tak,że ten sam budynek jest wykazywany jako aktywa samorządu i równocześnie jako aktywa szpitala.jeśli spzoz wylicza od nieruchomości amortyzację i wykazuje to jako koszt uzyskania przychodu ,to to oznacza,że ta nieruchomość jest mieniem szpitala. oczywiście spzoz może gospodarować mieniem tj sprzedawać, wydzierżawiać swoje aktywa ruchome i nieruchome tylko na zasadach ustalonych przez podmiot tworzący , może to być też powiat, co tylko potwierdza to,że budynki są mieniem szpitala, bo tylko dla takiego szpitalnego mienia samorząd musi tworzyć zasady wydzierżawiania.. to radni w swojej uchwale wskazali spółkę Klinika Nova, jako jedynego możliwego najemcę i uchwała ta obowiązuje, więc w czym problem. wszystko w temacie. sprawa jest rozdmuchana przez kilkoro frustratów a w konsekwencji kilka tysięcy osób może stracić dostęp do bezpłatnej opieki zdrowotnej.

   • Bzdury piszesz. Nikt nic nie straci. Straci tylko radny mandat i tyle. Świat się nie zawali, klinika dalej będzie działać.
    Lekarz ma leczyć, a nie bawić się w radnego.
    Śmiechu warte. Szkoda jego cennego czasu na bzdury. Pacjenci czekają, czasem płacą za usługi, a czasem NFZ z sowitego konkraktu. Dziwne, że lekarzowi i prezesowi kliniki tak bardzo zależy na mandacie. Chyba, że chodzi o coś więcej?

 26. Nie pomoże nic, udawanie greka też. Zmiotka pod dywan nie przejdzie. Żadna klika nic tu nie zrobi
  Za powiadomienie wojewody o złamaniu art. 25b o sam. pow. odpowiada solidarnie starosta i przewodniczaca rady. Przysłowiowe mleko się wylało i na sesji była głosowana uchwała, można sprawdzić
  Czekamy na zgodne z prawem zarządzenie wojewody i wygaszenie mandatu. Innej decezji nie ma i nie będzie.

 27. Doktorku złóż dobrowolnie mandat radnego, cebulowa ci nie pomoże, bo cyklopa odstawiła, wadzisza również. Teraz nie są już jej potrzebni. Przekonasz się.

 28. to jakiś obłęd, do czego może doprowadzić walka polityczna? Klinika Nova nie prowadzi działalności na mieniu powiatu tylko na mieniu szpitala i to od szpitala a nie od powiatu dzierżawi pomieszczenia.
  w radzie powiatu jest jeszcze dwu innych lekarzy,którzy mają praktyki lekarskie i ich pacjenci np korzystają z laboratorium, czyli ci lekarze/radni powiatowi w swojej działalności wykorzystują mienie szpitala czy raczej mienie powiatu do swojej działalności leczniczej? ich też pozbawić trzeba mandatu? oczywiście nie, tak samo jak nie ma podstaw do wygaszania mandatu R.Olejnikowi. gdyby Klinika Nowa wynajmowała od powiatu ,pomieszczenia należące do powiatu to wtedy byłby powód, a w obecnym stanie faktycznym to jest zwykła nagonka.

  • Skoro właścicielem szpitala jest powiat, to o jakim majątku szpitala piszesz? Ciekawe rzeczy. To Wantuła i Szymański wg „rocka” też nie powinni być radnymi? Też uważam, że lekarz powinien leczyć, chyba że emeryt. Komuś bardzo na tym mandacie zależy, więc może chodzi tu o coś zupełnie innego. Czas pokaże.

 29. C.D tej skandalicznej sprawy nastąpi. Nie bedzie zamieciona pod dywan.
  Bedzie rozwiązanie problemu. Lekarze powinni leczyć, a nie bawić się w polityków. Nalezy raz na zawsze oddzielić prywatę od prowadzonych przez samorzady i państwo opłacanych z pieniedzy podatnika publicznych szpitali i placówek ochrony zdrowia.Nalezy zadać pytanie po co Olejnikowi, Szymańskiemu, Wantule, madat radnego jest potrzebny, do czego i na co Nie mają co robić w gabinetach lekarskich
  .Ciekawy temat do wyjasnienia przez słuzby powołane do rozwiązywania tego rodzaju rebusów.

 30. Radny pan Olejnik wspominał już o swoim przyjacielu i przełożonym panu Anatolu Majchrem mającym tzw. wizjonerskie plany. Może kontynuacja tych planów ?

 31. Kto mi wyjaśni dlaczego Olejnik tak bardzo broni swojego mandatu i mu strasznie zależy aby mu go niewygaszono tak jak jest to przewidzianee w ustawie?

 32. @ABC zapomniałeś, ano o tym, że zarówno w naszym polskim PARLAMENCIE jak i w PARLAMENCIE EUROPEJSKIM zasiadają także LEKARZE! Uważasz, że lekarze powinni tylko leczyć, nauczyciele tylko nauczać a kobiety idąc twoim tokiem (nie)rozumowania stać przy garach jak na „garkotłuki”przystało? Twoje prymitywne (nie) myślenie zwala z nóg!
  Zapomniałeś jeszcze o jednym, że jak na ludzi „wierzących” przystało podzielono się OPŁATKIEM, a później obrzucano błotem.Czy pani starosta, tak po prostu, tak po ludzku nie mogła przenieść tego jednego punktu sesji na styczeń? Dlaczego przy tym „powiatowym żłóbku” zbrakło: empatii, dobrych ludzkich uczuć , kultury osobistej i zwyczajnej polskiej kindersztuby?
  Należałoby zadać podstawowe pytanie pani staroście jak i radnym, którzy nadzorują pracę szpitala w Koźlu z jakich powodów zamknięto oddział NEUROLOGII, gdzie w większej części łóżka zajmowali SENIORZY np. z udarami.
  Państwo radni zapomnieli, że powinni przede wszystkim służyć mieszkańcom miasta i powiatu K-K, a nie swoim prywatnym hucpom, animozjom i nienawiści, która ich nie opuściła podczas tej świątecznej sesji Rady Powiatu K-K!

  Quo vadis Rado Powiatu K-K?

  @śmiech na sali jeżeli jesteś obeznany w temacie komu pracę i synekury dała władza , to może napiszesz czy któryś z radnych przebiera nóżętami aby członek jego rodziny w końcu został np. dyrektorem, czy któryś z radnych pracuje w powiecie i dostaje np.(nie)zasłużone premie bo umie się dogadać ….z… itd.?
  Żyję w tym grodzie od zawsze i od zawsze były,są i będą układziki, sitwy i działająca od ponad 20 lat sitwokracja, której NIKT nie ściął mieczem TEMIDY – DLACZEGO? Może dlatego, że na układy nie ma rady, a demoralizacja sięgnęła DNA!!

   • Przecież masz alternatywę. Lecz się w szpitalu „ogólnodostępnym” Dostaniesz na receptę kaznodzieję za 4500 do świętej łapki, który będzie ci pieprzył do ucha, byś się modlił, a na pewno wyzdrowiejesz.
    Ponad to dostanieszz skromy wikt na którego jakość i ilość będziesz mógł na stronach internetowych wylewać swe przygłupie żale. Podobnie jak teraz gdy cyntolisz coś o klice i sitwie.

 33. Szpital nie będzie w łapskach zachłannych prywaciarzy. Na to nie pozwoli pani starosta Tudaj i wszystko wskazuje, że dopilnuje, aby Olejnikowi wygaszono mandat zresztą zgodnie z obowiązującym prawem. Innej opcji nie ma.
  Powiadają, że naszym grodzie nie ma książkowych ” doktorów Judymów” Mówią też, że to liczy się tylko kasa i jeszcze raz kasa, reszta się nie liczy. Widać to po determinacji w walce o utrzymanie owego mandatu.

 34. a w czyich łapkach teraz jest szpital? kto w nim naprawdę zarządza ? bo ubogowłosy z brodą stylizowaną na rabina, nawet nie stara się robić wrażenia ,że od niego cokolwiek w lecznicy zależy.

 35. =Reprezentujący starostwo mecenas Mirosław Semeniuk poinformował radnych, że wiedzę o naruszeniu przepisów poprzez podpisanie umowy przez Klinikę Nova z SP ZOZ, zarząd posiadł dopiero kilka dni temu.=
  Zarząd powiatu a zwłaszcza starościna, którzy powinni mieć sprawy powiatu i ochrony zdrowia w małym palcu ,dopiero kilka dni temu dowiedzieli się ,że Rafał Olejnik jest prezesem zarządu Kliniki Nova? Jakaś kpina. Żeby zarząd powiatu,który koordynuje sprawy ochrony zdrowia nie wiedział kto jest prezesem Kliniki Nova to niepojęte, zwłaszcza, że radny Olejnik z złożył oświadczenie majątkowe w którym ten fakt podaje , jak również jest podpisany pod już raz zawartą umowa najmu między szpitalem a Kliniką Nova.Starościna,która jest przewodnicząca rady społecznej szpitala nie ma wiedzy z kim szpital podpisuje umowy i przede wszystkim nie wie jakim mieniem szpital gospodaruje? przecież ten budynek przychodni figuruje w spisie majątku szpitala , wystarczy odwiedzić BIP szpitala. za ten cały bajzel radni powinni rozliczyć starostę i nadzór prawny,który to parafował.

  • No i dlatego starosta nie podpisała z nim nowej umowy. Czytaj ze zrozumieniem, a nie kpij kpino. Albo radny, albo biznes. Pokaże nam kto, lub co jest dla niego najważniejsze. Stawiam, że kasa. Oczywiście za pacjenta. Żenujący spektakl. Czy on w tym powiecie jest takli niezbędny? Czy nadal taki tam aktywny, jak w mieście? Osobiście uważam, że lekarze powinni leczyć, a nie politykować. Tym bardziej, że jest ich tak mało. Plotka głosi, że w grze jest ogromny szpital i ogromne pieniądze.

 36. Dlaczego wojewoda milczy. Co jest przyczyną tego milczenia. Niedługo minie trzeci miesiąc tego milczenia
  Dlaczego wojewoda nie wygasił mandatu radnemu Olejnikowi? Ludzie pytaja kto za tym stoi?

 37. Ale ewentualne (podkreślam ewentualne) naruszenie przepisów jeżeli chodzi o mandat nie ma NIC WSPÓLNEGO z decyzją niepodpisania umowy, gdzie Rada Powiatu postanowila ze umowe należy podpisać. Wytłumacz proszę ktore przepisy prawa stanowia inaczej, bo na razie wyglada to na samowole włodarzy lub dyrektora SPZOZ.

 38. Wcześniej Olejnik miał honorową szansę dobrowolnie oddać mandat radnego, jak tego nie zrobił to wojewoda mu mandat wygasi z mocy prawa. Radny Olejnik jest osobą publiczną żadne sztuczki i osoby się nie przydadzą. Sprawy tej nie da się zamieść pod dywan.

 39. Widać zmasowany atak na Pana dra Olejnika, komu aż tak bardzo zależy aby zszargać mu opinię ? Te komentarze ewidentnie są skierowane w Pana doktora, nie sądzę by ich autorzy tak bardzo się przejmowali kto będzie radnym, Pan doktor czy następna osoba z jego listy.

 40. Pomagał i wspierał wice i nic mu nie zrobią. Wszędzie poupychał znajomków i liczy na przychylność w prowadzeniu biznesu. W końcu uczył się od Toli…

 41. Jeszcze raz pytam, co to ma wspólnego z odmową POdpisania umowy na wynajem ??? Z narazeniem bezpieczeństwa zdrowotnego mieszkańców naszego miasta.

  • Jak mu tak zależałoby na bezpieczeństwie i zdrowiu mieszkańców, to:
   1. Nie poszedłby w politykę
   2. Dawno zrezygnowałby z mandatu
   dla dobra mieszkańców oczywiście. Skoro wybrał i 1 i 2, to odpowiedź jest prosta: kasa misiu, kasa.

   • Ale @realista nie odpowiadacie na pytanie czemu nie podpisano umowy mimo wyraźnych wskazań że strony Rady Powiatu a to Rada decyduje, Zarząd wykonuje jej decyzje. Ps. Twoj personalny atak na @marynie…komentarz zbedny, sam sobie wystawiasz świadectwo, czy nie łatwiej odpowiedzieć jakie przesłanki stoją za odmową podpisania umowy, która to sprawa nie ma NIC wspólnego z ewentualnym wygaszeniem mandatu. Konkrety proszę

 42. dokładnie, piszą że lekarz ma leczyć zamiast być radnym, to w takim razie czemu radnymi sa: nauczyciele (powinni uczyc), przedsiębiorcy (powinni zająć się swoimi biznesami), emeryci ( wnuki czekają, Uniwersytet III wieku też, koledzy na partyjke brydża), w czym sa lepsi od lekarzy. Przypominam ze nikomu kto ma pelnie praw obywatelskich nie mozna zakazac zangazowania sie w zycie społeczne i polityczne. Btw. „Dlaczego” nie doczekasz się odpowiedzi od hejterow Pana Olejnika na Twoje pytania bo te dwie sprawy , sprawa ewentualnego wygaszenia mandatu i odmowa podpisania umowy nie mają żadnego związku.

  • Eureka! Odpowiedź jest prosta, jak drut. Radnymi powinny być same „marynie z KK”. Może i posłąmi też? Skoro Jachira itp. może …

 43. a potrafisz odpowiedzieć na jasno postawione pytanie ? czy tylko kpic bo nie wiesz co odpowiedzieć. Wyglada na to ze nie ma żadnej podstawy prawnej decyzji o niepodpisaniu umowy, bo gdyby taka byla juz dawno zostalyby na tym forum przedstawiona

 44. A może nie ma żadnej podstawy prawnej na podpisanie umowy, bo gdyby taka była już dawno zostałaby na tym forum przedstawiona.

 45. Co się dzieje z sprawą wygaszenia mandatu radnego Olejnika. Zdaje się, że sprawa przyschła i wygaszenia nie będzie.

 46. Poświęca się pacjentom, bo to oni są najważniejsi, czy zaszył się za jakimś murem i czeka na zdrowsze czasy?

 47. […] Podczas dzisiejszej sesji na tapetę powrócił temat wygaszenia mandatu radnego Rafała Olejnika. Powodem do podjęcia takiego kroju miało być naruszenie artykułu 25b ustawy o samorządzie powiatowym, który odnosi się do prowadzenia przez radnego działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu. W przypadku Rafała Olejnika chodzi o Poradnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej w budynku szpitalnym przy ulicy Roosevelta 4 przez Klinikę Nova, której radny jest prezesem. Wtedy to radni opowiedzieli się przeciwko wygaszeniu mandatu, nie uznając stanowiska Mirosława Semeniuka, a sprawa trafiła do służb prawnych urzędu wojewódzkiego (czytaj więcej: Duże emocje na sesji powiatowej. Radni nie wyrazili zgody na wygaszenie mandatu Rafała Olejnika). […]

 48. Co z mandatem radnego powiatowego Rafała Olejnika, a może sprawa przyschła, zamieciona pod dywan, czy też czeka na dalsze decyzje wojewody opolskiego?

 49. O k….!!! Co teraz z nami będzie? Koniec świata! Ratunku!!!
  A tak na poważnie: CO KOGO TO OBCHODZI? Na jego miejsce przyjdzie ktoś inny.

 50. Jednak temat wygaszenia Olejnikowi przez wojewodę opolskiego to temat tabu. Milczy KK24 jak zaklęte. Ciekawe ile to milczenie jest warte w złotówkach. Mamy więc u nas media za kasiurę. Kto dobrze płaci to ma wszystko z ukrywaniem niewygodnych informacji również. Trzeba więc obniżyć dotacje z publicznych pieniędzy. Mam do radnych miejskich i powiatowych apel – przyjrzyjcie się jakie pieniądze z samorządów są przekazywane na tzw. lokalne media w ramach tzw. „promocji” Ciekawe jakie są to kwoty?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj