Duża modernizacja i rozbudowa sieci ciepłowniczej na Piastów, Pogorzelcu w Śródmieściu

2

Kolejne unijne dofinansowanie trafi do Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej. Umowa na ponad 7,2 mln złotych na realizację projektu pt. „Poprawa efektywności przesyłu i dystrybucji ciepła oraz rozbudowa osiedlowej sieci ciepłowniczej na terenie Kędzierzyna-Koźla” została podpisana. 

Projekt będzie realizowany na trzech miejskich osiedlach: Pogorzelcu, Piastów i w Śródmieściu. W jego ramach około 4 km sieci ciepłowniczej ulegnie przebudowie. Ponadto powstanie około 2 km nowych ciepłociągów, do których zostanie podłączonych 58 budynków. Pozwoli to na likwidację 202 indywidualnych źródeł ciepła opalanych paliwem stałym.

Całkowita wartość projektu wynosi blisko 16,6 mln złotych. Dofinansowanie będzie pochodzić ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Wszystkie prace potrwają do 2020 roku.

Źródło: urząd miasta

2 KOMENTARZE

  1. Które budynki zostaną przyłączone do sieci? Może w końcu czas zrobić porządek z okolicami wiaduktu kolejowego?! Początek ulicy Kozielskiej, Karola Miarki, Grunwaldzka i Głowackiego. Ludzie przecież tam nie da się oddychać w trakcie sezonu grzewczego, czy nikt tego nie widzi? To jest centrum miasta, ludzie podróżujący PKP, MZK, licealiści dojeżdżający do szkoły, mieszkańcy, setki ludzi bywa tutaj każdego dnia. To powinien być priorytet dla MZECu i władz naszego miasta, do tej pory nic nie jest robione, żeby zmniejszyć emisję z kominów w tym rejonie…

  2. Które budynki zostaną podłączone? Najbardziej interesuje mnie śródmieście i pogorzelec. Będę wdzięczna redakcji za odpowiedź, najlepiej tutaj w komentarzu.

Skomentuj