Duża awaria na kolei. Pociągi mają duże opóźnienia, część w ogóle nie wyjechało w trasę

10

Z powodu awarii urządzeń w kilkunastu lokalnych centrach sterowania w całym kraju występują utrudnienia. Pociągi mają duże opóźnienia, bądź wcale nie wyjeżdżają na tory, a w ich miejsce organizowana jest zastępcza komunikacja autobusowa.

Dziś w czwartek 17 marca ok godz. 4.00 na sieci kolejowej wystąpiły usterki urządzeń sterowania w kilkunastu lokalnych centrach sterowania odpowiedzialnych za prowadzenie ruchu kolejowego. Stan wymaga zabezpieczenia urządzeń w terenie i dodatkowych czynności pracowników. Występują zmiany w kursowaniu pociągów nawet ponad kilkadziesiąt minut.  Mogą być odwołane pociągi, wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa lub jazda pociągów zmieniona trasą.

Działa specjalny zespół złożony z przedstawicieli zarządcy infrastruktury i przewoźników, aby na bieżąco organizować ruch pociągów. Na stacjach i przystankach podawane są komunikaty o bieżącej sytuacji.

Lokalne centrum sterowania (LCS) to miejsce, z którego pracownicy prowadzą ruch pociągów za pomocą systemów komputerowych na stacjach i linii o długości od kilku do kilkudziesięciu kilometrów.

10 KOMENTARZE

  1. Jakiś ty głupi Macieju. Wez sobie węgiel z apteki, bo wydalasz tyle,że w szambie sie utopisz.Nudzisz sie, to pomóż sąsiadce, pozamiataj chodnik, może okno umyj a potem wyfrun nim,jak tylko mieszkasz odpowiednio wysoko.

  2. Ostatni raz jak pociągi się w Kędzierzynie nie spóźniały to za czasów Latającego Ślązaka i za komuny. Kiedyś to było , a raczej nie było komputerów.

    Kiedy będzie forumowa weryfikacja pisarzy? Ja na ten przykład jestem zawsze ten sam i nie będę podlegał „samooczyszczeniu społeczeństwa”.

Skomentuj