DUGNAD zmienia nasze miasto

13

„Dugnad” niemal od roku gości w Kędzierzynie-Koźlu. W tym czasie zdążył już zmienić oblicze miasta, zintegrować mieszkańców i poprawić jakość ich życia. Na projekt współfinansowany z funduszy „norweskich” składa się kilkadziesiąt przeróżnych przedsięwzięć. O wszystkich tych inicjatywach można dowiedzieć się ze specjalnie dedykowanej strony: www.dugnad.kedzierzynkozle.pl.

Poniżej fotograficzne podsumowanie ostatnich 12 miesięcy z projektem „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”:

1. Realizowane inwestycje zawsze konsultowane są z mieszkańcami.

2. Wprowadzane są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

3. Informacje na temat wdrażania projektu dostępne są dla każdego.

4. Wszystkie wydarzenia integrujące mieszkańców są bezpłatne.

5. Przeprowadzono darmowe szkolenia podnoszące kwalifikacje zawodowe.

6. Mityngi lekkoatletyczne integrują niepełnosprawnych i zdrowych sportowców.

7. Koncert „Czterech Kultur” pięknie zaprezentował różnorodność miasta.

8. Miejska Biblioteka Publiczna edukuje w zakresie ekologii.

9. Warsztaty sensoryczne to doskonałe połączenie zabawy z terapią.

10. Uruchomiono nowe sekcje sportowe dla dzieci.

11. Nightskating okazał się frekwencyjnym hitem imprez plenerowych.

12. W Biegu Mikołajkowym wzięło udział blisko 600 uczestników.

Projekt współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

13 KOMENTARZE

 1. Najbardziej odmienił życie organizatorów tych „wspaniałych” imprez i jestem dumny z artykułu w najbardziej poczytnym periodyku wśród UBywateli o UM Nowosielskiej.

 2. A może by tak odpowiednie władze zadbały bardziej o odpowiednie warunki na drogach i chodnikach na naszego miasta zimą, niż zabiegały o dofinansowanie np. takiego koncertu „Czterech Kultur”???

 3. Miasto się bawi, Mikołajkowe biegi. Fajna inicjatywa bo można się ogrzać. Nie to co na Sadowej. Gdzie kotłownia stanęła i nie grzeje w tym sezonie.
  Miasto prosimy o pomoc od Marca tamtego Roku pani Prezydent umywa ręce, MZEC to samo.
  Ważne że można sobie pobiegać !!!!

 4. Zauważyliście że wszystkie komentarze na forum KK są pełne złych emocji? Złośliwe,krytyczne,zawistne. To jest obraz Polaka .Co spowodowało tą przemianę ?
  Bo 30-40 lat temu byliśmy biedniejsi ale bardziej szczęśliwi i życzliwi.
  Od dawna nie chcę poznawać nowych ludzi bo po 10 minutach pokazują swój paskudny charakter,narzekanie,przekleństwa…..Dramat.

 5. Na zdjęciach fajni ludzie w fajnej inicjatywie a komentujący to chorzy na nienawiść,niezasługujący na dobre słowo człekostwory.

  • Jak coś jest współfinansowane to znaczy że poszły na to moje podatki głąbie Xxx z UM Nowosielskiej. Życzę powodzenia panom którzy skończyli kurs obsługi koparki ale mam nadzieję że nie będą kopać koło mojego domu.

 6. Większość jest niezadowolonych z dziadowskiego kk i się nie dziwie. Jak czytam ;cytat(W tym czasie zdążył już zmienić oblicze miasta, zintegrować mieszkańców i poprawić jakość ich życia.) kto te bzdeły napisał ? Jak widać lokalne pismaki zatrzymali się na minionych czasach…. Ciągle propaganda sukcesu – ale to już było. Miasto podupada a co niektórzy tu komentujący chyba posiadają słaby wzrok o słuchu już nie wspomnę lub podpłaceni. Prawda jest taka że jest źle czyli równia pochyła w kierunku bagna. Czemu p. Nowosielska nie zobaczyła jak wygląda miasto przez nią zarządzane. Nieodśnieżone, ślisko itd. Jednym słowem syf ale do władzy to nie trafia.

 7. najgorsza Prezydętka w historii. Ta kobieta dla Miasta to jakieś nieporozumienie. Po co ona w tym UM siedzi skoro do niczego się nie nadaje?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj