„Drzewka mamy – podlewamy!” – Rada Osiedla Piastów-Powstańców Śląskich zaprasza mieszkańców do wsparcia osiedlowej akcji

2

Radni gminnej Rady Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich tydzień temu przy okazji Dnia Ziemi posadzili na terenie rekreacyjno-sportowym przy ul. Kośnego drzewa oraz krzewy. W okolicy tężni solankowej swoje miejsce znalazły lipy oraz krzewy hortensji. Z kolei przy wejściu na plac zabaw zasadzono kilka tui. Teraz radni ogłaszają akcję „drzewka mamy – podlewamy”.

– W związku z tym, że na naszym placu zabaw nie mamy dostępu do wody, przewodniczący naszej rady Krzysztof Słowik zainicjował osiedlową akcję „Drzewka mamy – podlewamy!” Wybierając się na plac zabaw warto zabrać ze sobą albo dać swojemu dziecku butelkę wody, którą będzie można podlać nowe sadzonki. Akcja udostępiniona została na Facebooku Rady Osiedla i przyjęta została bardzo pozytywnie. Pierwsi mieszkańcy przychodzą już z wodą na plac zabaw i podlewają nowe drzewka. Zapraszamy wszystkich do włączenia się do naszej inicjatywy, liczymy na Państwa pomoc i zaangażowanie! – zachęca do udziału Urszula Kopacka wiceprzewodnicząca Rady Osiedla Piastów – Powstańców Śląskich.

Radni Osiedlowi oprócz udziału w akcji z chęcią przyjmą także starą nieużywaną beczkę na deszczówkę. W tej sprawie można skontaktować się przez Facebooka Rady Osiedla https://www.facebook.com/profile.php?id=100068532424994 bądź telefonicznie pod numerem 660877811. Poniżej znajdują się zdjęcia drzew i krzewów, które wymagają podlewania.

 

2 KOMENTARZE

  1. Woda kosztuje, a ścieki dwa razy więcej. Spółdzielnia kroi ile wlezie to niech doprowadzi rurę z wodą z funduszu remontowego.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj