Drzewa mogły runąć na drogę krajową. Ktoś profesjonalnie je podciął

20
Foto: OSP Większyce

Niezwykle groźna sytuacja przy drodze krajowej nr 38 prowadzącej z Reńskiej Wsi do Głubczyc. Ktoś profesjonalnie podciął dwa drzewa. Mogły one runąć na jezdnię.

Strażacy PSP i OSP Większyce interweniowali przy drodze w niedzielę rano.

– Po dojeździe i rozpoznaniu, dowódca potwierdził, że 2 drzewa są w połowie przecięte i zagrażają bezpieczeństwu, ponieważ mogą się przewrócić na jezdnię – relacjonują strażacy z OSP Większyce.

Teren został zabezpieczony. Ze względu na zagrożenie podjęto decyzję o wycięciu obu drzew.

Pod koniec 2018 roku podobna sytuacja miała już miejsce w sąsiedniej Polskiej Cerekwii, gdzie podcięte drzewo runęło na lokalną drogę.

– Czyżby „ponury pilarz” z gminy Polska Cerekiew przeniósł się do nas? – skomentował w mediach społecznościowych wójt Reńskiej Wsi Tomasz Kandziora.

Foto: OSP Większyce

 

20 KOMENTARZE

 1. Zapewne komuś ktoś zginął ladujac na drzewie wiec się wkurzył ze nikt z tym nic nie robi. Tak czy siak drzewa nie powinny być przy drogach . Generalnie temu komuś udało się zrobić to co chciał czyli wycinka drzew .

  • Wg ”gościa” w miejscu wyciętych drzew powinny stać krowy, najlepiej łaciate biało -czerwone, tak żeby kierowca pijak lepiej je widział!

  • Jakoś na całym świecie są drzewa przy drogach i nikomu to nie przeszkadza. Nie o to chodzi, żeby wycinać drzewa przy drogach, ale o to, żeby kierowcy nauczyli się jeździć.

 2. Ludzie dostają do głowy od tego co się dzieje. Polska zmierza w przepaść, politycy są nieudolni i perfidni. Do tego lockdown powoduje dziczenie, co widać np. po Maślaku. Czy nadchodzi czas bezprawia?

  • Ty to już dawno dostaleś do łba. Widać to po wypocinach. Koźlarz-grzybiarz.

  • Masz rację Ty Koźlak ****** jesteś najlepszym tego przykładem z Harlemu masz blisko do tego odcina drogi tylko czy potrafisz obsługiwać piłę spalinową?

 3. Czy Policja została powiadomiona ? Jeśli tak, czy podejmie znalezienia sprawcy lub sprawców ? Proszę napisać o znalezieniu sprawcy lub sprawców.

 4. Rzeczywiście profesjonalnie podcięte. Kierunek upadku na pole a nie na drogę. Jednak nie usunął podciętego klina. To jednak jakiś amator.

 5. Po kierunku wycięcia trójkąta sądzę że drzewo przewróci się na pole a nie drogę ale nie ma to znaczenia bo wandala trzeba złapać.

 6. Powiadają, przykład z góry idzie. Na potęgę tną puszczę białowieską i inne lasy, więc jakiś totalny wyznawca pis`a pomyślał że każde drzewo to wróg ludzkości i chciał je ściąć.

 7. Głubczycka masakra z piłą łańcuchową, wersja polska…
  LP rżną drwa aż miło, jechał se gość po robocie z piłą i nie skończył bo jak to Polak był po spożyciu. A spożycie ku uciesze premiera rośnie, a co za tym wpływy do budżetu. Im więcej Polaku pijesz tym więcej odprowadzasz podatku na 500+ a tym samym na laptopy i edukację dzieci, których rząd chce więcej. Pijany Polak jednak nie może i dzieci nie przybywa… a drzew owszem ubywa. Taka jest moja koncepcja i słowo na dziś.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj