Drukarki 3D, robotyka, programowanie. Innowacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Trwają zapisy

1

Nowoczesne technologie stały się nieodłącznym elementem każdego dnia naszego życia. Większość z nas korzysta z komputerów czy tabletów, a na ekran smartfona potrafimy spoglądać nawet kilkadziesiąt razy w ciągu godziny. Ostatnio coraz częściej pojawiają się obawy związane z nowymi technologiami, które przenoszą część naszego życia do wirtualnej rzeczywistości.

Okazuje się, że są jednak miejsca, które nie tylko uczą, ale wskazują dzieciom i młodzieży właściwą drogę wykorzystania nowoczesnych technologii także i w tym realnym życiu. Takim miejscem jest na pewno Klub Młodego Technika, który prowadzi wyjątkowe zajęcia z coraz bardziej popularnego drukowania 3D, z robotyki, programowania oraz tworzenia gier komputerowych.

O tegorocznej ofercie klubu, o tym, że nauka może być też zabawą i że tego typu zajęcia mogą ułatwić młodzieży start w lepszą przyszłość opowiada Adam Bugiel, programista oraz właściciel firmy szkoleniowej.

– Działacie na rynku już od kilku lat, ucząc i szkoląc młodych ludzi. Jaka jest tegoroczna propozycja klubu?

– Dla dzieci w wieku od 10 do 17 lat organizujemy zajęcia z robotyki, tworzenia gier, grafiki komputerowej, projektowania stron internetowych oraz z tego, co pewnie będzie tegorocznym hitem – z modelowania i druku na drukarkach 3D. Z kolei dzieci w wieku od 7 do 9 lat będą mogły uczęszczać na zajęcia z podstaw techniki.

Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się zajęcia z drukowania 3D, które realizujecie jako jedyni w naszym regionie. Proszę wyjaśnić jak wyglądają te zajęcia?

– Można powiedzieć, że zajęcia składają się z dwóch części. Na początku każdej lekcji uczestnicy na swoich komputerach będą uczyć się projektować przykładowe modele różnych przedmiotów. Następnie modele przestrzenne zaprojektowane przez uczestników będą przez nich drukowane właśnie na drukarkach 3D m.in. z materiału używanego do produkcji klocków Lego. Efektem pracy będą konkretne przedmioty, które uczestnicy będą mogli zabrać do domu i które można obejrzeć na załączonych zdjęciach.

– Czego mogą nauczyć zajęcia z druku przestrzennego?

– Rozmawiamy tu o kilku kwestiach. Oprócz ogólnego rozwoju wyobraźni, poznawania właściwości materiałów, dochodzi także praktyczna umiejętność projektowania oraz nauki obsługi drukarek 3D, co na pewno zwiększa kwalifikacje osób posiadających taką wiedzę.

– Zdobyciu umiejętności jakże ważnych dzisiaj na rynku pracy służą także i pozostałe zajęcia?

– Oprócz drukowania 3D, które cieszy się naprawdę bardzo dużym zainteresowaniem, warte uwagi są na pewno zajęcia z projektowania stron internetowych czy grafiki komputerowej. Rozwój technologii informatycznych daje osobom posiadającym taką wiedzę lepszy start zarówno w dalszej edukacji, jak i na rynku pracy. Zainteresowanie młodej osoby tego typu zajęciami może w przyszłości przełożyć się na lepszą pracę, lepsze wynagrodzenie, a w teraźniejszości spowodować, że komputer będzie służył w domu do czegoś więcej niż tylko do gier komputerowych.

– Jak duże są grupy i jak często odbywają się zajęcia?

– Stawiamy bardzo na jakość i komfort pracy i dlatego wszystkie zajęcia odbywają się w małych grupach maksymalnie 8 osobowych. Co istotne, każda osoba ma na swoim stanowisku pracy swój komputer, a przypadku zajęć z drukiem przestrzennym, każdy posiada nawet swoją osobistą drukarkę 3D. Zajęcia prowadzone są na terenie kilku szkół w Kędzierzynie-Koźlu. Spotykamy się raz w tygodniu przez godzinę. Jedynie zajęcia związane z drukiem 3D ze względu na swoją specyfikę trwają dwie godziny, ale odbywają się raz na dwa tygodnie

– Co wyróżnia Klub Młodego Technika?

– Kluczem do sukcesu jest to, że to sami uczniowie często kreują zajęcia i to oni w znacznym stopniu wpływają na to jak one wyglądają. Stawiamy na indywidualność i kreatywność, chcemy, aby młody człowiek puścił wodze fantazji i żeby poprzez zabawę i brak przymusu odkrywał nowe możliwości i realizował swoje pomysły. Wszystko to wynika z naszego odpowiedniego podejścia i naprawdę sporego poczucia humoru. Posiadamy profesjonalne oprogramowanie i bazę sprzętową zbliżoną do pracowni uniwersyteckich. Nasze zajęcia są mocno techniczne, a omawiane tematy zahaczają też często o matematykę czy fizykę, które można poznać z tej ciekawszej praktycznej strony. Jest jeszcze jednak rzecz, która nas na pewno wyróżnia i jest nią nasz firmowy samochód, czyli żółta Multipla utrzymana w naszych firmowych barwach i z rakietą na masce.

– W jaki sposób można zapisać dzieci do klubu?

– Zapraszamy serdecznie do rejestracji przez naszą stronę internetową http://www.klubtechnika.pl/ lub do kontaktu telefonicznego.

Kontakt

Klub Młodego Technika
ul. Głowackiego 1
Kędzierzyn-Koźle
tel. 721 033 811
e-mail: zajecia@klubtechnika.pl
www.klubtechnika.pl
www.facebook.com/klubtechnika

Materiał promocyjny

1 KOMENTARZ

Skomentuj