Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziergowicach otrzymali nową torbę medyczną

8

Ochotnicza Straż Pożarna w Dziergowicach wzbogaciła się o specjalistyczną torbę do ratownictwa medycznego. Sprzęt podarował im oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Torba medyczna pozwoli strażakom na prowadzenie akcji ratowniczej jeszcze przed przybyciem karetki pogotowia ratunkowego. W uroczystościach przekazania torby udział wzięli: przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziergowicach, poseł na sejm Violetta Porowska oraz Ernestyna Wilczek, kierownik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oddziału Strzelce Opolskie.

– Opolszczyzna stoi Ochotniczymi Strażami Pożarnymi. To właśnie Ci druhowie najczęściej jako pierwsi bywają na terenie różnych zdarzeń i udzielają nam pomocy. Dlatego również musimy im dziękować – nie tylko słowem, a również czynem. W ostatnich latach bardzo duże zasoby zostały dedykowane dla Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej – mówi Violetta Porowska.

– Torba medyczna jest dla nas olbrzymim wsparciem. Ilość zdarzeń na naszym terenie powoduje, że środki te są często zużywane. Torba pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo i skutecznie oraz profesjonalnie udzielać pomocy. Otrzymaliśmy ją z Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, składając wniosek i argumentując to, że działamy na terenie rolniczym, gdzie dochodzi do wypadków – relacjonuje prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziergowicach Sebastian Kwoczała.

8 KOMENTARZE

    • Bardzo ładna torba,dzieci też są i panowie w mundurach galowych,poseł i kierownik.
      Orkiestra strażacka też by się przydała i parę ładnych pań w strojach regionalnych.
      Wy tam w Dziergowicach to w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku żyjecie?

  1. Co? Brakuje kasy na nowe wozy strażackie to teraz lansik i zdobywanie głosów będzie się odbywało przy pomocy torb medycznych. Z tego co wiem torby sponsoruje KRUS i tylko on. Pani Wioletto poproszę o wkład własny wysokości podwójnego uzupełnienia braków po pół roku i wtedy zasłuży pani na wspólne zdjęcie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj