Drugie podejście do sprzedaży zabytkowej kamienicy przy ulicy Piastowskiej

3

Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ponownie wystawił na sprzedaż zabytkową kamienicę przy ulicy Piastowskiej 20. Pierwsza próba zbycia nieruchomości zakończyła się fiaskiem.

Przez ostatnie lata w zabytkowej kamienicy przy ulicy Piastowskiej 20 mieściła się filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej, ale w 2017 roku władze placówki podjęły decyzję o jej przeniesieniu do znajdującej się nieopodal siedziby Zespołu Szkół Medycznych. Większość zbiorów trafiła natomiast do Opola.

Dwa lata po wyprowadzce biblioteki z dotychczasowej siedziby zabytkowa kamienica została wystawiona na sprzedaż. W pierwszym przetargu nie zgłosił się żaden oferent zainteresowany nabyciem budynku. Kilka dni temu Zarząd Województwa Opolskiego ogłosił kolejne postępowanie.

Cena wywoławcza za kamienicę została obniżona do kwoty 990 tysięcy złotych (w pierwszym przetargu wyniosła ona 1,275 miliona zł). Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 565 mkw., przynależy do niej też piwnica o powierzchni 163 mkw. Kamienica wpisana jest do gminnej ewidencji zabytków.

Przetarg ustny odbędzie się w dniu 21.04.2020 r. o godz. 13.00 w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym i Administracyjnym Samorządu Województwa Opolskiego w Opolu ul. Piastowska 14-Ostrówek – sala nr 5. Nieruchomość udostępniona będzie do oglądania dnia  03.04.2020 r. w godz. 11.20-13.00.

3 KOMENTARZE

 1. Zastanawiam się czy nie kupić, wynająć wszystkie pokoje braciom zza Buga. Kredyt sam się spłaci, nie chcę przegrać życia.

  • Jeśli kupisz i będziesz wynajmować, zapytaj przedtem czy posiadają umiejętność pływania.Bo w razie powodzi, to wiesz. Potopią się i możesz odpowiadać.

 2. Opole: Przebudowa i modernizacja budynku filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kędzierzynie – Koźlu
  Numer ogłoszenia: 232391 – 2008; data zamieszczenia: 24.09.2008
  OGŁOSZENIE O UDZIELENIU ZAMÓWIENIA – Roboty budowlane

  Najwyższa szacunkowa wartość udzielonego tej firmie zamówienia to 2 404 041,21 PLN w ramach ogłoszonego przez Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przetargu, którego przedmiotem było Przebudowa i modernizacja budynku filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Kędzierzynie – Koźlu.

  W dobie powszechnej cyfryzacji, Pedagogiczna Biblioteka została wyremontowana, podziałała kilka lat, teraz zostanie sprzedana za cenę niższą niż kwota zainwestowana w jej remont.

Skomentuj