Drugi przypadek koronawirusa w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

1

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu podało najświeższe informacje na temat zagrożenia koronawirusem w naszym powiecie.

Dziś rano informowaliśmy o drugim pacjencie z koronawirusem, który trafił do kozielskiego szpitala. Jak informuje rzecznik starostwa, to mieszkanka naszego powiatu, która czuje się dobrze. Hospitalizowanych w związku z podejrzeniem zakażenia jest sześć osób, w tym troje dzieci.

Na kwarantannie przebywają 43 osoby, dodatkowo 46 osób, które wróciły z zagranicy i na mocy ustawy, poddano obowiązkowej, domowej kwarantannie. 35 osób w powiecie jest objętych nadzorem epidemiologicznym.

Wojewoda Opolski podjął decyzję o przesunięciu karetki pogotowia z Polskiej Cerekwi do Kędzierzyna na ul. Judyma. Od teraz więc stacjonują w tym miejscu trzy zespoły ratownictwa. Decyzja wynika z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, którzy znajdą się w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, gdy zachodzi konieczność transportu chorego do wyznaczonej przez dyspozytora placówki w regionie.

1 KOMENTARZ

  1. A karetka poczeka na mnie w Opolu zanim mną się zajmie specjalista? Czy mam czekać w tłumie pacjentów, dodatkowo się narażając, a potem wracać taksówką gdy mnie już załatwią.

Skomentuj