Drugi etap inwestycji zakończony. Otwarto drogę powiatową pomiędzy Większycami a Łężcami

6

Dwa miliony czterysta tysięcy złotych pochłonął drugi etap remontu odcinka drogi powiatowej między Większycami a Łężcami. Inwestycja ma poprawić komfort kierowców na popularnej trasie oraz podnieść bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości.

Zadanie udało się zrealizować dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Wartość dwóch etapów inwestycji wyniosła ponad 4,2 miliona złotych. Zakończony remont drugiego etapu obejmował naprawę i poszerzenie zniszczonej nawierzchni, stworzenie wszelkich instalacji odprowadzających, wykorzystujących energię z wiatru i słońca oraz budowę nowego 11-metrowego mostu nad potokiem.

– Jest nam niezmiernie miło, że możemy dzisiaj się spotkać w gminie Reńska Wieś, gdzie otwieramy drogę powiatową. Jest to długo wyczekiwany odcinek pomiędzy Większycami, przez Radziejów do Pociękarbia. Jest to drugi etap inwestycji, przygotowujemy się do trzeciego etapu. Największym wyzwaniem była budowa mostu nad potokiem. Przedmiotowa droga może być alternatywą dla dróg krajowych. Niedawno mieliśmy problemy z przejezdnością drogi krajowej nr 38, przez co tego typu drogi mogą być wykorzystywane jako objazdy w krytycznych sytuacjach – mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

– Wyrażam olbrzymie zadowolenie, moje osobiste, jak i w imieniu mieszkańców gminy Reńska Wieś. Myślę, że warto było czekać, teraz możemy się cieszyć nowym, wyremontowanym odcinkiem drogi. Mamy nadzieję, że w niedługiej perspektywie czasu uda się zrealizować trzeci etap tej inwestycji. Remont ma ogromne znaczenie. Coraz częściej drogi powiatowe posiadają takie same natężenie jak drogi krajowe. Widzimy to na przykładzie gminy Pawłowiczki i gminy Reńska Wieś – mówi Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś.

6 KOMENTARZE

  1. A ja mam pytanie do tych popaprancow co wyrazili zgodę na remont drogi pod mostami w azotach i ja odbierali. Dlaczego nie jest zrobiony kawalek drogi na odcinku 50 m czyżby zabrakło kasy na remont!!!!!!. Takie szumne otwarcie i cieszenie się partactwem. Miasto ułomnosci

    • Pan jest chyba już 50 osobą zadającą to pytanie. Szkoda, że tzw. rzetelni dziennikarze wolą fotki wstawiać, niż zadawać pytania tym z fotek.

    • A jak ty sobie wyobrażasz skończenie drogi? Przecież każdy kawałek to okazja do lansiku przed kamerami lub aparatami fotograficznymi. Nieważne że potrzebny następny przetarg, ściąganie sprzętu, dodatkowe blokowanie przejazdu. Ja bym chciał odpowiedzi na pytanie o ile taniej można by wyremontować tą drogę gdyby była modernizowana na całej długości za jednym razem.

  2. Powiedział Masełko: Niedawno mieliśmy problemy z przejezdnością drogi krajowej nr 38, przez co tego typu drogi mogą być wykorzystywane jako objazdy w krytycznych sytuacjach.
    Czy to znaczy, że ta droga była lepiej odśnieżona niż ta 38? Czy to tyko taki przykład żeby coś powiedzieć?

    • Nie!!! To nie tak, pewnie przyszło mu do głowy że przez zaniedbania i brak płotków przeciw śniegowych doszło do 48 godzinnego paraliżu na drogach powiatu niemożliwości.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj