Drugi dzień akcji „Płynne Czytanie”. Rejsy po Odrze z Krystyną Czubówną i Jerzym Ciurlokiem

0
Krystyna Czubówna i Artur Kamiński, wiceprezes ZAK - mecenasa akcji "Płynne Czytanie".

Aż cztery rejsy statkiem turystycznym zafundowali mieszkańcom organizatorzy trzeciej edycji Targów Książki nad Odrą. Dziś uczestnicy akcji „Płynne Czytanie” mieli okazję spotkać się z Jerzym Ciurlokiem i Krystyną Czubówną.

Przy akompaniamencie kwintetu blaszanego „Gryfnioki” mieszkańcy wybrali się w ponad godzinny rejs, podczas którego podziwiali malownicze tereny nad Odrą i spotykali ciekawych ludzi.

– Jestem pod wrażeniem tutejszej społeczności. Bywam w wielu miejscach, ale państwo jesteście inni, oczywiście in plus – mówiła do uczestników dzisiejszego rejsu Krystyna Czubówna.

Znana prezenterka i lektorka zmierzyła się m.in. z artykułem opowiadającym o Odrze w polskiej literaturze i folklorze, przeczytała też erotyk autorstwa Mikołaja z Koźla. Na koniec wyraziła nadzieję, że uda się przywrócić życie Odrze.

Organizacja rejsów była możliwa dzięki zaangażowaniu Grupy Azoty ZAK S.A., która po raz kolejny była mecenasem „Płynnego Czytania”.

– Bardzo często wspieramy rozmaite wydarzenia okołokulturalne. Poprzez tego typu akcje realizujemy społeczną odpowiedzialność biznesu, która dla Grupy Azoty Kędzierzyn jest bardzo ważna. Cieszę się, że kolejny raz jesteśmy mecenasem „Płynnego Czytania”, bo to inicjatywa, która łączy przyjemne z pożytecznym – opowiada Artur Kamiński, wiceprezes Grupy Azoty ZAK, dodając, że w najbliższym czasie firma przygotowuje dużą atrakcję dla wszystkich mieszkańców miasta:
– W sobotę, 8 czerwca organizujemy festyn z okazji Dnia Chemika, na który już dziś w imieniu zarządu Grupy Azoty Kędzierzyn bardzo serdecznie zapraszam pracowników i mieszkańców miasta z całymi rodzinami. Przygotowaliśmy rozmaite atrakcje, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Program Dnia Chemika: Bogaty program Dnia Chemika. Wśród gwiazd Piotr Żyła, zespół Myslovitz i Jula

Skomentuj