wtorek, 23 kwietnia 2024 09:40

Druga wygrana ZAKSY w Rzeszowie! Kędzierzynianie są o krok od finału PlusLigi

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po raz drugi pokonali Asseco Resovię Rzeszów. Mistrzowie Polski są o krok od siódmego z rzędu finału PlusLigi.

Kędzierzynianie po wczorajszej wygranej rozpoczęli dziś bardzo pewnie. Pierwsze trzy akcje to punktowe bloki naszego zespołu, a po chwili ZAKSA prowadziła już pięcioma oczkami. Ponownie świetne zawody rozgrywał Bartosz Bednorz, który bezlitośnie obijał blok rzeszowian. Nasz zespół prowadził już siedmioma oczkami, aby ostatecznie wygrać do 21 i objąć prowadzenie w spotkaniu.

W drugiej odsłonie kibice oglądali zdecydowanie więcej walki. Żadnemu z zespołów nie udało się odskoczyć od przeciwnika na więcej niż trzy oczka, a o wyniku seta zadecydowała końcówka. ZAKSA obroniła dwie piłki setowe, po czym najpierw zablokowany został Muzaj, a po chwili kontrę wykorzystał Olek Śliwka i nasz zespół podwyższył prowadzenie.

Gospodarze obudzili się w trzeciej partii. Mistrzowie Polski mieli duże problemy w ataku, co skrzętnie wykorzystali gracze z Rzeszowa. W połowie seta miejscowi mieli już sześć oczek przewagi i trener kędzierzynian dał odpocząć kilku zawodnikom, a gospodarze pewnie zwyciężyli do 18.

Kędzierzynianie nie wypuścili szansy z rąk i od początku czwartej partii wrócili do gry z pierwszych dwóch setów. W ataku mistrzów Polski nadal prym wiódł Bednorz, który był nie do zatrzymania. Przyjmujący ZAKSY przy stanie 18:20 posłał cztery asy, czym pogrzebał szansę miejscowych na powrót do gry. ZAKSA w rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzi już 2:0.

Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (21:25, 25:27, 25:18, 18:25). MVP Bartosz Bednorz.