Druga porażka Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Kurek i spółka ograli wicemistrzów Polski

15

Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle doznali drugiej porażki w tegorocznych rozgrywkach. Wicemistrzowie Polski po słabym meczu ulegli na własnym parkiecie ekipie Onico Warszawa.

Hitowe starcie 22. kolejki PlusLigi rozpoczęło się dla Zaksy fatalnie. Ekipa Andrei Gardiniego miała bardzo duże problemy z odbiorem zagrywki warszawian, którzy niemalże rozstrzeliwali przyjmujących wicemistrzów Polski. Jakby tego było mało, goście byli skuteczni na siatce i zdecydowanie wygrali do 17.

Gospodarze od początku drugiego seta prezentowali się lepiej, czego efektem była kilkupunktowa przewaga kędzierzynian. Gdy wydawało się, że zespół Gardiniego bez problemu wyrówna, rywale wykorzystali rozluźnienie w szeregach Zaksy i w końcówce doprowadzili do remisu (23:23). W decydującym momencie z dobrej strony pokazał się Bieniek, który zakończył atak na środku, a po chwili zaserwował asa i było 1:1.

W trzeciej partii ponownie to ekipa ze stolicy nadawała ton wydarzeniom na parkiecie. Goście już w pierwszych piłkach odskoczyli od Zaksy i przez całego seta utrzymywali niewielką przewagę. W końcówce nasz zespół pogubił się i Onico wygrało do 21.

W czwartej odsłonie przez kilka minut inicjatywa należała do Zaksy. Sytuacja uległa zmianie po dwóch punktowych zagrywkach Bartosza Kurka, który był dziś zdecydowanie najjaśniejszą postacią u gości. W drugiej części seta goście grali uważnie i nie wypuścili zwycięstwa z rąk.

Zaksa Kędzierzyn-Koźle – Onico Warszawa 1:3 (17:25, 25:23, 21:25, 23:25).

15 KOMENTARZE

 1. Nic mnie Mostostal nie obchodzi, Miasto z tego nic nie ma, kasę, która zarabia paru zawodników lepiej by przeznaczyli na budowę mieszkań.

  • Typowy „polaczek” nie zaglądaj komuś do miski patrz do swojej…
   Zamiast się cieszyć ze mamy taka drużynę w naszym małym miasteczku w tym na który tak narzekacie…
   I nie Mostostal tylko ZAKSA wiesz na czym polega różnica?!

   • Polaczkow to szukaj sobie w niemczech hanysie!! Jak mozna obrazac narod w ktorym sie Zyje ? Domniemam , ze zyjesz w Cisowej lub innej zgermanizowanej czesci opolszczyzny…

    • Opolszczyzna byla juz zgermanizowana duzo wczesniej niz twoi przodkowie z walizami wpadli na tutejsza ziemie. Domniemam, ze w tym problem.Spakoj walizki i wypad stad, jesli nie pasuje tobie zycie ze zgermanizowana opolszczyzna.Uwaga teraz zaboli,ale ty tez kogos wyzwales od hanysow to teraz czytaj: wyjazd HADZIAJU.

     • Ta germianizacja polegała jedynie na zmianach nazw na niemieckie, zmuszania do uczenia się niemieckiego, dzisiaj zostały jakieś śmieszne gwary pomieszane z pojedynczymi słowami niemieckimi. Nie którzy otrzymali paszport w prezencie po dziadek podpisał papiery. Pochodzenie na papierze :), sporo osób ma wschodnie korzenie bo Armia Czerwona swoje tu zasiała niestety, ile dzieic jest z gwałtów to nikt nie wie.

 2. Oczywiście że to wina S.N, bo gdyby jej nie pogonili z ZAKSY to z pewnością by wygrali i być może nie zostałaby prezydentem miasta. A tak mamy co mamy.

 3. Tak na marginesie, o co Wam chodzi, wszyscy tak namiętnie plujący na prezydent Nowosielską przy każdej możliwej okazji? Co ma piernik do wiatraka? Rozumiem, nie podoba Wam się urzędująca prezydent, ale róbcie to w miejscach, które odnoszą się do jej osoby. Nie spamujcie wszędzie i piszcie w sposób merytoryczny, jak dojrzali ludzie, a nie dziatwa gimnazjalna.

 4. do.. dżońzusa
  Wybierz się na lekcje historii. Zobacz kiedy powstały Kędzierzyn, Koźle i reszta okolicznych miejscowości i jak one się rozwijały ,a potem możesz opowiadać. Ziemie te były tam kiedyś pod panowaniem Polski ,oj ale kiedy to tam było.No tak, żołnierze radzieccy gwałcili no i na pewno spadek po nich pozostał,ale nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Idąc takim tokiem rozumowania, to można stwierdzić że jesteś potomkiem mongołów lub tatarów. Teraz biegnij do lustra i oceń wielkość swojej czaszki,oni mieli małe i rozumu też nie za wiele…
  A teraz zamykam ten temat,bo odbiega od tematu.

Skomentuj