Druga ofiara koronawirusa w kozielskim szpitalu. Nie żyje starsza mieszkanka naszego powiatu

9

Tragiczne wieści dotarły ze szpitala zakaźnego w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie odnotowano drugi przypadek śmiertelny koronawirusa.

Zmarła kobieta w wieku 87 lat z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem. Jak informują służby sanitarno-epidemiologiczne, zmarła była obciążona chorobami współistniejącymi.

To druga śmiertelne ofiara koronawirusa w regionie. Pierwszy odnotowano również w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu, w ubiegły czwartek, a zmarłym był 65-letni mieszkaniec naszego powiatu.

9 KOMENTARZE

  1. Jeśli ktoś nawet ma choroby współistniejące, z którymi przecież żyje od wielu lat, a po zarażeniu wirusem umiera po tygodniu to chyba jednak wirus jest główną przyczyną? Oczywiście w wieku 87 lat można umrzeć w każdej chwili, jednak pewnie w 95% wirus przyśpiesza zgon. A informację o chorobach podaje się tylko po to aby społeczeństwo nie panikowało i myślało zę wirus zabija tylko tych co są schorowani.

    • Bo tak jest. Jakby zachorowali na zwykła grypę i zapalenie płuc, z nią związane to też by zmarli. Wirus rzeczywiście zabija głównie tych co są schorowani i zaniedbani. To pokazują dane. Zdecydowanie większość ludzi jest wyleczalna.

Skomentuj