Druga edycja „Kina pod Dębem”. Spotkanie z lokalną historią i kino plenerowe dla mieszkańców

0

Po raz drugi rada osiedla Zachód wychodzi z ciekawą wakacyjną inicjatywą dla mieszkańców. W czwartkowy wieczór na skwerze imienia Władysława Bartoszewskiego odbędzie się spotkanie z lokalną historią oraz seans kina plenerowego.

„Kino pod Dębem” to inicjatywa Jakuba Dobnera i Ireneusza Wiśniewskiego z rady osiedla Zachód, którzy w ubiegłym roku po raz pierwszy zorganizowali nietypowy seans dla mieszkańców. Mogli oni obejrzeć historyczny dokument „Ziemia Kozielska” oraz kilka innych historycznych produkcji, które odtworzono na starym projektorze 16 mm.

Inicjatywa spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców i już jutro doczeka się kontynuacji. W tej edycji „Kina pod Dębem” mieszkańcy będą mogli wysłuchać prelekcji „Śląska bitwa o paliwo” Edwarda Haducha ze Stowarzyszenia Blechhammer-1944. Dopełnieniem wykładu będzie projekcja filmu „Ostatni lot” – fabularyzowanego dokumentu o nalotach aliantów na zakłady produkujące benzynę syntetyczną. Pierwsza część „Kina pod Dębem” rozpocznie się o 19.

Dopełnieniem wydarzenia będzie kino plenerowe, podczas którego wyświetlony zostanie film „Na plaży Chesil”. Konwencja imprezy jest luźna, organizatorzy zachęcają do zabrania ze sobą leżaków, koców i krzesełek. Wykład i seanse odbędą się na skwerze im. Władysława Bartoszewskiego (skraj kozielskiego parku w rejonie ulicy Kadetów). Wstęp wolny.

Skomentuj