Drogowcy ruszają z pracami na DW 408 w Ortowicach. Będą utrudnienia i ruch wahadłowy

2

Od dziś na drodze wojewódzkiej nr 408 w Ortowicach będzie można natknąć się na ciężki sprzęt. Rusza długo wyczekiwany remont trasy o długości 2,1 kilometrów.

W pierwszych dniach robót prace będą polegały na frezowaniu nawierzchni. W tym czasie na miejscu obowiązywać będą utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego.

Inwestycja warta 10,8 miliona złotych zakłada wyremontowanie drogi na długości 2,1 kilometra. W ramach zadania zostaną przebudowane skrzyżowania z drogami niższych kategorii, powstanie ciąg pieszo-rowerowy o długości 600 metrów i 300-metrowy chodnik. Prace mają rozpocząć się w najbliższych tygodniach i potrwają do maja przyszłego roku.

2 KOMENTARZE

  1. Po co oni od razu zrywają asfalt na całej długości? Od ogrodowej w stronę Brzeziec przez kilka miesięcy pewnie nic się jeszcze nie będzie działo to po co było zrywać asfalt i zostawiać pełno kamieni i dziur?

  2. Mam tylko nadzieję że to inna firma niż na gliwickiej bo na razie wygląda to kiepsko. Przy dużej firmie było by to najlepsze rozwiązanie, dużo ludzi i sprzętu w prawie jednym miejscu a tak wszystko rozwleczone w czasie.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj