Drogowcy podali ostateczny termin otwarcia drogi Kuźniczka-Cisowa

17

Tym remontem drogowcy mocno już zaszli za skórę mieszkańcom. Przebudowa trasy pomiędzy Kuźniczką a Cisową trwa od początku września, co wiąże się z ogromnymi problemami komunikacyjnymi. Prace w końcu jednak zbliżają się do końca.

Pierwotny termin otwarcia drogi upłynął wraz z końcem lutego. Z początku starostwo powiatowe, które realizuje inwestycję, liczyło na to, że prace uda zakończyć się wcześniej. Stało się odwrotnie. Kolejny termin ustalono na koniec marca, ale i on okazał się nierealny. Jest nowa data.

Jak w rozmowie z portalem KK24.pl poinformował Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu, przejazd zostanie otwarty najpóźniej w ciągu 3-4 tygodni, a prace będą jeszcze kontynuowane przez kolejne około dwa tygodnie, jednak nie powinno mieć to wpływu na dostępność drogi.

W drugim etapie inwestycji remontowany jest odcinek aż do Zalesia Śląskiego. Tę cześć realizuje starostwo powiatowe w Strzelcach Opolskich. Całe zadanie jest warte aż 12 mln zł.

17 KOMENTARZE

 1. 3 tygodnie-4 tygodnie to jest sra….e w banię a nie ostateczny termin. człowiek szanujący siebie i swoje słowo powiedziałby: do dnia (np) 3 maja droga będzie otwarta. i tyle

 2. Przejazd zostanie otwarty za 3-4 tygodnie ale od jakiej daty liczymy – mój typ od 1 maja czyli przejazd w polowie czerwca :) Z 2 powodów pierwszy to taki że to już chyba czwarty termin podany a po drugie patrzac na postep prac to mało prawdopodobne jest ich szybkie zakonczenie. Z tekstu wprost nie wynika czy i kiedy bedzie przejezdny odcinek Cisowa – Zalesie

 3. Szanowna Redakcjo – proszę nie brać udziału w tej inwestycyjnej kompromitacji. Ogłaszanie na Waszym forum kolejnego ostatecznego terminu i wkraczania w finalne fazy jest żenujące. Finalna faza finalnej fazy winna zakończyć się wystawieniem pomnika ku pamięci inwestora – Starostwo, że to nareszcie JUŻ! Jako mieszkańcy Cisowej, codziennie borykający się z tą „niekończącą się historią” (a do tego pojawiające się nowe zadania – np. dodatkowo objazd przez Blachownię), mamy tego po ludzku DOŚĆ! A ku rozwadze władz miasta i starostwa – może warto konsultować ze sobą terminy rozpoczynania kolejnych strategicznych inwestycji w naszym mieście tak, aby życie sobie ułatwiać a nie komplikować?

 4. Jest to skandal. Wczoraj w Blachowni była awaria sam. ciężarowego i dojazd do Kędzierzyna po pracy po 15-tej i spowrotem do Cisowej to dwie godziny!!!! Cały czas w kilometrowym korku. Kto nam zapłaci za nerwy, złe zarządzanie drogami i za pieniądze które uchodzą z rury wydechowej na zakorkowanych ulicach i nadrabianiem kilometrów w codziennych dojazdach. A co z pikami???dziesiątki kopcących samochodów na ulicach?!!

 5. Pani Starosta, widać tym się nie przejmuje, chyba mieszka w centrum miasta, trzeba będzie zaprosić telewizję, zobaczymy jak będzie się tłumaczyć. Nasza cierpliwość się kończy więc zaczynamy działać!

 6. A oni są w czarnej dziurze! Widząc na co dzień postęp prac to zastanie tych panów drogowców jesień/ zima. Biorąc pod uwagę jeszcze, że przecież w maju mamy wolne i wypadają dwa dni robocze to chyba ktoś w Starostwie znowu „dobrze” policzył. Już się boję kolejnych zapowiadanych inwestycji drogowych na terenie KK pod egidą Starostwa. GRATULUJEMY!

 7. No i jak tam? Kolejne terminy mijają, a droga nadal w rozsypce, nawet nie jest blisko otwarcia… Władza robi sobie jawne żarty z mieszkańców!

  A tak przy okazji – czy przy skrzyżowaniu obok działek, przy skręcie w osiedle nie miało przypadkiem powstać rondo? Dziś widziałem, że panowie drogowcy krawężniki ułożyli dokładnie tak jak były do tej pory, więc albo ronda jednak nie będzie, albo za parę miesięcy znów rozkopią dopiero co skończoną drogę, żeby je wybudować. Jeśli tak się stanie, to oczekuje formalnych zarzutów dla ludzi odpowiedzialnych za tą sytuację z art. 296 Kodeksu Karnego za niegospodarność.

  • Nie łącz celowo i w perfidny sposób tzw. władzy z wykonawcą remontu.
   Najpierw dowiedz się o co chodzi, dlaczego opóźnienia, a później strzelaj gównianymi pociskami o nieodpowiedzialności tzw. władzy.
   Wogóle, to mozesz się ujawnić, wyjść z ukrycia i postawić konkretne zarzuty poparte odpowiednim art.KK.
   Czekamy!!

   • Kokos jak można nie łączyć inwestora z wykonawcą naprawdę epokowe stwierdzenie. Zapewne też niejakiego pana Krysia nie powinniśmy łączyć z podawanymi przez Niego kolejnymi terminami otwarcia drogi. Nie wkurza mnie to że codziennie muszę jeździć objazdem na objeździe ale to że tzw władza robi z nas idiotów. Bo albo perfidnie kłamie w sprawie kolejnych terminów z góry wiedząc że i tak nie będą dotrzymane albo kompletnie nie panuje na tym bajzlem i nie wiem co gorsze.

 8. No i czekamy na panią starościnę i pana Krysia, aby medialnie ogłosili koniec finalnej fazy inwestycji i uroczyście przecięli wstęgę. Gdzie państwo jesteście? 3-4 tygodnie od 5 kwietnia już minęły. Nie ma się czym pochwalić? Roboty tam jest jeszcze w trzy d… Asfalt to nie wszystko (i to jeszcze nie ostatnia warstwa)

 9. Halo Panie Kryś jest Pan tam? Dawno Pana nie było jak i nowego kolejnego terminu otwarcia drogi. Tydzień od ostatnio podanej daty już minął, czas na nowy termin.

Skomentuj