Drogowcy mają w Kędzierzynie-Koźlu pełne ręce roboty. Miasto realizuje ważne remonty

5

Sezon urlopowy nie dotyczy gminnych inwestycji. W Kędzierzynie-Koźlu praca wre. Tylko w tym roku samorząd przeznaczył kilka milionów złotych na poprawę infrastruktury. Robotników widać w różnych częściach miasta. Trwają remonty ulic na osiedlach Zachód, Stare Miasto i Pogorzelec.

Na osiedlu Zachód po przebudowie ulicy Staffa i ulicy Kadetów przyszedł czas na ulicę Filtrową. Nowa nawierzchnia pojawi się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kadetów do budynku przy ulicy Filtrowa 9. Dotychczasowy problem braku wystarczającej liczby miejsc postojowych rozwiąże parking na 28 samochodów, a bezpieczeństwo pieszych poprawią równe chodniki i nowoczesne latarnie. W ramach inwestycji przebudowana zostanie także kanalizacja sanitarna i deszczowa. Po zakończeniu robót różnice odczują nie tylko mieszkańcy osiedla, ale również rodzice dowożący swoje pociechy do pobliskiego przedszkola.

Ciężki sprzęt zameldował się także na osiedlu Pogorzelec. Gmina rozpoczęła remont ważnej dla mieszkańców drogi. Trwają prace na ulicy Zielonej. Zakres tej inwestycji także jest bardzo szeroki. Poza nową nawierzchnią, miasto zleciło roboty związane z kanalizacją deszczową i sanitarną oraz oświetleniem ulicznym.

Kostka po kostce kształtu nabiera kozielski rynek. Główny plac zmienia swoje oblicze. W ten sposób zabytkowa część miasta odzyskuje swój reprezentacyjny charakter. Stara płyta rynku została wymieniona i układana jest nowa nawierzchnia. Jego dopełnieniem będą ławki, mała architektura i zieleń. To jednak nie koniec inwestycji w Koźlu, bo w lipcu urząd rozstrzygnął kolejny przetarg. Na dniach rozpoczyna się przebudowa ulicy Anny i ulicy Piramowicza na odcinku od ulicy Sądowej do ulicy Planetorza.

5 KOMENTARZE

Skomentuj