Drogowcy będą mieli w tym roku jeszcze dużo roboty. Kilka ważnych inwestycji dopiero się rozpocznie

3
Prezydent Sabina Nowosielska i jej zastępca Artur Maruszczak omawiają plan przebudowy alei Jana Pawła II.

Ten rok w Kędzierzynie-Koźlu upłynie pod znakiem remontów dróg. Poza pierwszym etapem przebudowy alei Jana Pawła II rozpocznie się jeszcze kilka innych istotnych zadań inwestycyjnych.

– Jeśli chodzi o inwestycje, w tym roku kładziemy duży nacisk właśnie na inwestycje drogowe. Zaczęliśmy od mocnego akcentu, jakim jest pierwszy etap przebudowy alei Jana Pawła II i ruszamy z kilkoma innymi inwestycjami – poinformował Artur Maruszczak, wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla.

Niebawem pełną parą powinna ruszyć budowa drogi dojazdowej do garaży przy ulicy Stalmacha. Obecnie są tam takie wertepy, że zwykłym autem ciężko jest przejechać, a po deszczu tworzą się wielkie kałuże. Przy okazji powstaną też chodniki i ścieżka rowerowa.

Jeszcze w wakacje powinna rozpocząć się duża przebudowa w rejonie ulic Plebiscytowej i Lompy. Remontowana będzie także ulica Chełmońskiego w Porcie oraz dokończone zostaną prace na ulicy Sikorskiego na Pogorzelcu. Remont czeka ulicę 9 Maja w Śródmieściu, Archimedesa w Koźlu oraz odnogi ulicy Kazimierza Wielkiego wzdłuż ogrodzenia Zespołu Szkół nr 1. Obecnie jej nawierzchnię stanowią mocno zdewastowane płyty betonowe.

 

Zostanie również zagospodarowany teren przed pawilonami handlowymi przy ulicy Krzywoustego. Powstaną tam m.in. parkingi. Z kolejnej inwestycji ucieszą się piesi i rowerzyści – w sierpniu rozpocząć ma się budowa przeznaczonej dla nich drogi przez las, pomiędzy osiedlem Żabieniec a obwodnicą.

Pod koniec wakacji ruszyć ma również kompleksowy remont ulicy Witosa na osiedlu Azoty oraz Benisza na Piastów. Z kolei po zakończeniu inwestycji na alei Jana Pawła II i ulicy Grunwaldzkiej miasto zamierza przeprowadzić remont drugiego placu parkingowego przy dworcu.

3 KOMENTARZE

  1. A ulica Zielona na Pogorzelcu? Środek osiedla mieszkaniowego, obok szkoła, urząd skarbowy, garaże a po środku droga, którą w obecnym stanie spokojnie można nazwać nieutwardzoną drogą gruntową… Do tego wyjazd do ulicy Piotra Skargi jest tak skonstruowany, że co chwile dochodzi do niebezpiecznych sytuacji – jest na łuku drogi, widoczność ogranicza bunkier, a wylot jest zastawiany zaparkowanymi na pałe samochodami, bo ludzie parkują jak chcą, bo nie ma wyznaczonych miejsc parkingowych…

  2. A co z drogą przez las z Kuźniczek do Cisowej tylko łatanie dziur żwirem który za jakiś czas znów odkryje to co zostało załatane ścieżka rowerowa też by się tam przydała

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj