Droga w stronę Zalesia Śląskiego ciągle zamknięta. Wykonawca remontu ma opóźnienia

10

Remont drogi powiatowej z Cisowej do Zalesia Śląskiego niestety się przeciąga. Wykonawca prac nie zmieścił się w terminie.

Jest to jedna z najważniejszych inwestycji drogowych w rejonie Kędzierzyna-Koźla. Wspólnie realizują ją starostwa powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu i Strzelcach Opolskich. Inwestycja ruszyła we wrześniu zeszłego roku. Najpierw remontowany był odcinek od ronda Grunwaldzkiego w Kędzierzynie-Koźlu do wyjazdu z Cisowej w stronę Zalesia Śląskiego. Za ten etap prac odpowiadał powiat kędzierzyńsko-kozielski. Kolejną część robót realizuje powiat strzelecki. Podobnie jak było to w pierwszym etapie, również teraz wykonawca ma opóźnienie.

Droga miała być gotowa już 15 grudnia. Tego terminu nie udało się zachować, wyznaczono zatem kolejny – na 27 grudnia. Także i on okazał się jednak nierealny. Jak powiedział Radiu Opole Józef  Swaczyna, starosta strzelecki, nowy termin został przedłużony do 15 stycznia, co związane jest m.in. z trudnymi warunkami pogodowymi.

Obecnie na remontowanym odcinku drogi tylko częściowo wyłożona jest docelowa warstwa asfaltu.

10 KOMENTARZE

  1. Do końca grudnia zero zimy i nagle tłumaczą się trudnymi warunkami pogodowymi? Przecież jeszcze kilka miesięcy im to zajmie nim to skończą.

  2. Przeżywam deja vu! Identyczna sytuacja była na remontowanym odcinku z Kuźniczki do Cisowej… Nie chcę nic mówić, ale wykonawca tego odcinka oddał go do użytku dopiero w maju 2018, choć początkowo planował w grudniu 2017! hahaha. czyżby tutaj sytuacja miała się powtórzyć?

  3. Roboty drogowe bez opóźnienia?NA PEWNO nie w naszym regionie…..kolejny termin pewnie będzie….a oddanie pewnie w kwietniu. I tak kary na firmę nie naloza…..paranoja

  4. Nie cieszcie się, że droga do Blachowni otwarta, bo zaś ją zamykają mimo złej aury. Roboty przy takiej aurze pogodowej zerowe i mimo próśb licznych kierowców mają nas głęboko w d…i zamykają. A co, objeżdżajcie- ja tam tędy nie jeżdżę . Jadę drogą azotową, a ona jest zrobiona….

Skomentuj