Droga przez mękę. Ulica Piotra Skargi wymaga natychmiastowego remontu

5

Niejeden kierowca zmuszony jest do jazdy slalomem po ulicy Piotra Skargi na Pogorzelcu. Sposób prowadzenia pojazdu nie musi jednak wskazywać na jazdę na podwójnym gazie. Choć tegoroczna zima jest wyjątkowo łagodna, to jak co roku zostawiła ona wyraźne ślady na tej ulicy.

Przełom zimy i wiosny to trudny okres dla zmotoryzowanych. Nieremontowane długimi miesiącami drogi w pierwszych wiosennych miesiącach miejscami prezentują się fatalnie. Na dziurawych ulicach bardzo łatwo o uszkodzenie koła samochodu. Wpadnięcie w wyrwę często kończy się przecięciem opony, skrzywieniem felgi, a nawet uszkodzeniem zawieszenia.

W piątek około godz. 14 do dyżurnego policji wpłynęło zgłoszenie o pojeździe który został uszkodzony w wyniku najechania na dziurę w rejonie ulicy Piotra Skargi. W samochodzie zniszczeniu uległo zawieszenie. Kierowca, który uszkodzi pojazd w wyniku złego stanu drogi, może dochodzić odszkodowania od zarządcy drogi.

Jak przekazuje Starostwo Powiatowe remont ulicy Piotra Skargi został już zlecony, a prace mają rozpocząć się w tym tygodniu.

 

5 KOMENTARZE

  1. Oto efekt głupoty Radnych Powiatowych i Starściny. Likwidacja Powiatowego Zarządu Dróg, t.z. zabieg ten polegał na pozbyciu się pracowników fizycznych, a pozostawieniu wszystkich pracowników umysłowych tłumacząc za dużym kosztem…
    To właśnie skutkuje m. in. dziurami w jezdni, bo nikt tego nie pilnuje. Do tej pory jeździły brygady i na bieżąco były prowadzone remonty. Teraz dopiero będą wydatki. Każdą pierdołę będą zlecać. To trwa i nie wszystko zostanie zrobione. Jeszcze powrócą do przywrócenia PZD , a zatem zatrudnienia fachowców (pracowników fizycznych). Już to raz przerabiali. Prawda jest taka ,że likwidację spowodował brak nadzoru Starostwa nad finansami, zarządzającymi Dyrektorami i co niektórymi pracownikami. Traktowali i traktują nadal to jak swój folwark. Jest to efekt zatrudniania na ważnych stanowiskach ludzi nie kompetentnych i nieznających się na prawdziwej robocie. Czy ktoś zacznie myśleć w Starostwie ? To nie jest prywatna inicjatywa pewnej grupy kolesi tylko mienie państwowe czyli Nasze społeczne.

  2. Ehhh, nie tylko ta ulica woła o pomstę do nieba swoim stanem… czy np. ul. Pionierów i Damrota wreszcie doczekają się jakiegoś remontu???

Skomentuj