Droga do Zalesia Śląskiego nadal zamknięta. Wykonawca remontu podał nowy termin

9

Kłopotliwe objazdy związane z remontem drogi powiatowej pomiędzy Cisową a Zalesiem Śląskim potrwają co najmniej do połowy lutego. Wykonawca robót znów nie zmieścił się w terminie.

Przebudowa dróg powiatowych od ronda Grunwaldzkiego w Kędzierzynie-Koźlu do Zalesia Śląskiego to jedna z największych tego rodzaju inwestycji w regionie. Realizują ją wspólnie powiaty kędzierzyńsko-kozielski i strzelecki. Najpierw pierwszy z samorządów przebudował odcinek od Kędzierzyna aż do rogatek Cisowej. Poza remontem samej jezdni wybudowano też ścieżkę rowerową wraz z kładką nad Kanałem Gliwickim. Tu również nie uniknięto poślizgu, a droga została oddana z wielomiesięcznym opóźnieniem.

Odcinek Cisowa-Zalesie Śląskie remontowany jest od  września. Pierwotny termin zakończenia prac upłynął w połowie grudnia, kolejne daty to końcówka grudnia i połowa stycznia. Tymczasem droga ciągle jest zamknięta.

Jak na antenie Radia Opole poinformował Józef Swaczyna, starosta strzelecki, aktualny termin zakończenia prac to połowa lutego. Wykonawca ma tłumaczyć, że spowalniają go niekorzystne warunki pogodowe.

9 KOMENTARZE

  1. Hahaha….a która z inwestycji była wykonana w terminie????ŻADNA!po co te terminy jak i tak ich nie dotrzymuja a ponadto żadnych lat z tego tytułu na nich nie nakładają….to jest budownictwo made in poland😊a no i w sumie śnieg do tego….chyba klimat się zmienił haha

  2. Kto we wrześniu rozpoczyna taki remont, a właściwie przebudowę. Sezon budowlany zaczyna się 15 marca. Wytwórnie masy bitumicznej maja teraz przerwy techniczne. Nie pojęte

  3. Przecież praktycznie do końca grudnia nie było zimy to w czym problem? Poza tym jeśli inwestycję planuje się w terminie wrzesień – grudzień to trzeba się liczyć z tym że warunki mogą być trudne.

  4. Ludzie tam pracuje jedna koparka i 2 ludzi, do maja tego nie skończą, może PAN STAROSTA by pojechał i zobaczył na miejscu a nie kolejne terminy z kapelusza wyciągał.

Skomentuj