Drewniana konstrukcja na nowej kładce dla rowerzystów. Czy tak to będzie wyglądać?

6

Czytelnicy zastanawiają się, czy drewniana konstrukcja, która pojawiła się na nowej kładce dla rowerzystów nad Kanałem Gliwickim, to rozwiązanie docelowe.

Niezależna kładka dla rowerzystów budowana w pasie drogi powiatowej pomiędzy Kuźniczką a Cisową to pierwszy tego rodzaju obiekt w rejonie Kędzierzyna-Koźla. Kładka została postawiona na podporach przy moście już kilka tygodni temu. Obecnie trwa kolejny etap budowy. Jak informują nas czytelnicy, w ostatnim czasie na kładce pojawiła się drewniana konstrukcja. Niektórzy zastanawiają się, czy jest to rozwiązanie docelowe.

O to zapytaliśmy Arkadiusza Krysia, dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu. Jak wyjaśnił, drewniane elementy zamontowano tymczasowo i pełnią one rolę zabezpieczającą na czas wyłożenia betonowej nawierzchni. Docelowo na kładce zamontowane będą stalowe poręcze.

6 KOMENTARZE

  1. i dla takich ludzi trzeba pisać, że w paczce orzeszków mogą znajdować się orzeszki. A dla dociekliwych to tak, takie barierki będą stać, bo to żadna kładka tylko zadaszenie dla toru wodnego, bo rowerzyści na brzegu będą się przesiadać z 2 kółek na rowerki wodne.

    Inteligencja kasztanów.

  2. Takie kładki proszą się o budowę na moście przy śluzie Nowa Wieś oraz dwóch innych mostów nad kanałem w kierunku Sławięcic.

  3. Mamy nasz Golden Gate. Tamten budowano cztery lata dłużej i jest płatny w jedną stronę. Po naszym będziemy śmigać za darmo – o ile uda się podjechać rowerkiem.

  4. Droga redakcjo prosze napisac co tam w porcie Kozle z inwestycja, i z budowa drogi dojazdowej do terminalu ? Gliwice znowu zlapaly umowe na transport wegla!

Skomentuj