Dramatyczna akcja ratunkowa na osiedlu Piastów. Nie żyje 63-letnia kobieta

49

Służby ratunkowe interweniowały w sobotę przy ulicy Kazimierza Wielkiego. Przebywająca w izolacji kobieta zasłabła w mieszkaniu. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy, następnie działania kontynuowali ratownicy medyczni. Mimo reanimacji nie udało się jednak uratować 63-latki.

Rodzinę zaniepokoiło, że 63-latka nie odebrała zakupów, które pozostawiono pod drzwiami jej mieszkania. Na miejsce wezwano służby ratunkowe. W powiecie nie było żadnej wolnej karetki, jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy, którzy otworzyli drzwi do mieszkania i znaleźli w nim kobietę w ciężkim stanie. Poszkodowanej podano tlen, dopiero po około pół godzinie na miejsce dotarła karetka z powiatu krapkowickiego.

Już gdy kobieta trafiła pod opiekę ratowników medycznych, okazało się, że jej stan nagle się pogorszył. Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Trwająca kilkadziesiąt minut akcja reanimacyjna nie powiodła się, 63-latka zmarła w ambulansie.

49 KOMENTARZE

  • Do Kazimiery, Marka i Suzy. Skąd się biorą te Wasze pretensje. Czy wg Waszej wiedzy na parkingu stoi 50 karetek i tylko czekają na wyjazd do zgłoszenia? Tak trudno sobie wyobrazić, a szczególnie w tych czasach, że wszystkie załogi są zadysponowane i rzeczywiście nie ma kto wyjechać? Do tego jeszcze przykładają się „pacjenci” wzywający karetkę do pierdoły. Potem ten co rzeczywiście potrzebuje pomocy jej się nie doczeka. Użyjcie wyobraźni Kazimiero, Marku i Suzo nim zaczniecie wypisywać bzdury. Wpis o mieście możliwości to już mistrzostwo intelektu. Tym bardziej, że „od karetek” to jest akurat Starostwo.

   • A może dotarliśmy już do tej granicy, że trzeba zainwestować w kolejny zespół wyjazdowy, zwłaszcza że mamy takie czasy jakie mamy, a covid nie wybiera w kogo uderzy i proszę się nie dziwić że ludzie wstrzymują się z wezwaniem karetki do ostatniej chwili lub wzywają do „pierdół” jak Pan to nazwał. Zdrowia życzę.

  • Pretensje do „dobrej zmiany” nie do miasta to nie jest zadanie miasta a
   I tak przekazuje znaczne środki na edukacje zdrowotna, profilaktykę i wymierna pomoc powiatowi na służbę zdrowia. Problem to fakt, iż pisiorowo zorganizowało szpital covidowy w KK pomimo ze 6 szpitali jest w Opolu. Wyłączyli faktyczna/ rzeczywistą pomoc medyczna mieszkańcom Powiatu KK i okolic. Ot źle głosujecie to macie za swoje.

  • Klęska? To jest gorsze niż wojna bo tam wiadomo było z czyjej ręki giniesz A tu Dupa nie ochrona bo gdzie karetka od Lewandowskiego i gdzie przed darem druga co była czyli dwie ?

 1. Nie było wolnej karetki…. Ten problem jest już od paru lat. Któregoś dnia nie będzie karetki do tego strażacy będą zajęci to wówczas człowiek umrze. Ale czy to Starostwo które jest za to odpowiedzialne – obchodzi ?…..
  Tak jakiś czas temu pisałem.
  I teraz czarna wizja co nieco się spełniła. Brak możliwości szybkiej reakcji i pomocy medycznej doprowadzi jeszcze do niejednej śmierci. Strażacy nie są karetką i nie mogą ciągle jej zastępować. Tylko dlaczego władza czyli starostwo za to odpowiedzialne nadal jest głuche i ślepe na problem. A skoro władza to „inwalida” to trzeba się jej pozbyć. Albo coraz więcej ludzi trafi na cmentarz.

  • Pan Zwoliński pisze półprawdę. Dobra zmiana tak zorganizowała służbę zdrowia, że jak braknie karetki i wozów strażackich, to przyjedzie pogotowie wod-kan. albo energetyczne. Za Peło nikt by nie przyjechał. Teraz miłościwie nam panujący Pan Morawiecki (to ten, który prosty uśmiech) wszystko załatwił, nawet służbę zdrowia. To wina Tuska i Nowosielskiej.

   • Nie wypowiadaj się sznyclu jak nie wiesz i jesteś do tego umysłowo chory. Owszem PISu nienawidzę ale PO nie lepsze. a wina leży głównie po stronie starostwa bo ono nadzoruje prace szpitala i służby zdrowia w KK. Także psycholu skończ te twoje beznadziejne pseudopolityczne wywody.

    • Jak można kogoś nienawidzieć? Nieźle masz przeorane zwoje mózgowe. Jad to ci chyba jeszcze ścieka z siekaczy, sądząc po wypisywanych idiotyzmach.

     • Jak na razie to idiotyzmy to ty wypisujesz do tego się idiotycznie podpisujesz. A nienawiść to uczucie którego ty nie rozumiesz boś idiota. Ślepo wierzysz politykom jakiejś tam opcji i przekonany jesteś że jak ktoś w to co ty nie wierzy to twój wróg i stąd te bazgroły które namazałeś powyżej. Dlatego to ty nie źle masz przeorane zwoje mózgowe.

     • Już tak nie doduj pędraku. Zaraz ci zmienię szare komórki, które ci głupota wyżarła. Za cienki jesteś w pasie gnomie. Co jeden to zabawniejszy.

     • Co to znaczy dodować pędraku ? Możesz mi pomalować komórkę na rowery na biało to już nie będzie szara. Dzieciaku głupotę to zrobili twoje zgredy że cię na świat wydali. Lepiej spadaj do piaskownicy gdzie twoje miejsce weź łopatkę i pokop rów z twym IQ to nic więcej nie potrafisz. Także nie drap już tu więcej bo główka z przemęczenia zaboli a może nawet wybuchnąć pierdasie.

   • Haha, zabawne są te odniesienia do PO. Jakby była pandemia za PO to pewnie wszyscy byśmy już nie żyli, czyż nie? Zapraszam sznycelku do dyskusji.

    • To się ciesz jak cię to bawi. Za platpyćców to pewnie wszystko by pierdyknęło w kraju. Na szczęście to dziadostwo już do władzy nie wróci.

   • Proszę się nie poszywać pod Sznycla, powyższa wypowiedz jest niemerytoryczna i a jej autor zasługuje co najmniej na miano parówki sojowej.

 2. Policzcie ile macie bezużytecznych kościołów w benzenowym mieście „możliwości”, które słóżą tylko zbieraniu kasy mafi z watykanu. Durni ludzie durny kraj na usługach kk. Przecież żarliwa modlitwa powina zaradzić zarazie…

  • Dla pasterza, tych od owiec również, powinien istnieć zakaz wpisywania swoich porypanych produkcji umysłowych. Nie dość że wypisuje bzdury, to jeszcze z błędami (bykami, gdybyś nie zrozumiał pasterzu).
   Podpinając się pod twoją retorykę skomentuję, durni ludzie durny kraj, durny pasterz owiec.
   Kup se pistolecik na wodę i idź jutro obsikiwać rówieśników. To jest dla ciebie. Nie komentarze.

  • W Pierdziszewie rządzą platPierdy i widać co z tego wynika. Oprócz lansu nic pożytecznego nie robią. Za ryżego chyba byłeś zahibernowany, jak ci było tak dobrze wtedy albo skakałeś jeszcze z dywanu na podłogę.

 3. Tylko patrzeć jak w Państwie PiS do chorych przyjeżdżać będą hydraulicy lub DHL ewentualnie od razu ksiądz…

  Tekturowe państwo…

    • Ten post mnie ubawił, a co najlepsze to w 100% prawda. Maślak to sfrustrowany nieudacznik któremu w życiu coś nie wyszło. Oczywiście winy nie bierze na własne barki a zrzuca ją na rząd. Ciekawe maślaczku jak wygląda twoje życie w obecnej sytuacji. Na podstawie postów uwielbienia dla PIS to teraz mieszkasz w willi i jeździsz limuzyną.

     • To się baw a nie pierdy sądzisz. Ty pewnie borowiku mieszkasz w ziemiance i jeździsz na wrotkach. Skąd to się wzięło? Chyba z kapusty.

    • Tobie to dynia nie wyszła. Taka jakaś koniowata. Udacznik się znalazł. Znajdź sobie jakąś klacz, jak nie masz co robić platpierdzie a nie głupa rżniesz.

     • Ty sam nie wiesz jak się nazwać na forum. Piszesz te wypociny zawsze podobnie. Po odgazowaniu niczego tam nie ma. Po prostu nieudacznik.

     • Przestań parskać koniu, bo się ośmieszasz. Dobrze, że ty wiesz, że jesteś koniem. Udacznik od siedmiu boleści i jeszcze koniowaty.

 4. Pasterzu od debili.Odpuść temat,bo judzisz kanalio.A rodzina moze powinna częściej dzwonić ,a nie zostawiać siatki pod drzwiami.

Skomentuj