Doświadczenia i eksperymenty chemiczne dla dzieci – warsztaty alchemiczne w bibliotece

1

W tym tygodniu zakończyła się seria warsztatów alchemicznych, które odbywały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas zajęć dzieci przeniosły się w świat starych symboli oraz historii o ludziach, którzy jako pierwsi interesowali się sztuką alchemii, łączącej w sobie m.in. elementy fizyki, astrologii, chemii, psychologii i religii.

Uczestnicy poznali legendę o Panu Twardowskim oraz dowiedzieli się kim był Nicolas Flamel, który według podań jako pierwszy miał stworzyć kamień filozoficzny – zmieniający m.in. metal w czyste złoto. Po wysłuchaniu ciekawych historii, dzieci wzięły udział w wielu doświadczeniach i eksperymentach chemicznych przygotowanych przez Agnieszkę Morus.

Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Zjawy, duchy i sny w literaturze i kulturze” w programie Partnerstwo dla książki, na który MBP w Kędzierzynie-Koźlu uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

1 KOMENTARZ

  1. No brawo!!! Musiała być fantastycznie pacząc po znudonych minach dzieciaków, a Pan w okularach to numer jeden ze stoickim spokojem urządził sobie drzemkę.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj