Dostała szansę, którą otrzymują nieliczni. Nauczycielka „Dziewiątki” w gronie najlepszych fizyków

2

Spośród nauczycieli z całej Polski do projektu „Atomy wiedzy” wybrano tylko 36 osób, w tym Kornelię Lerch-Kozulę, nauczycielkę geografii i fizyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Już 11 marca nauczycielka pojedzie do Genewy, aby zgłębiać swoją wiedzę.

Projekt „Atomy wiedzy” realizowany przez Ministra Edukacji i Nauki zakłada współpracę i wymianę nauczycieli z Europejską Organizacją Badań Jądrowych CERN w Genewie. Nauczyciel będzie uczestniczyć w warsztatach w CERN, trwających minimum 6 godzin dziennie przez 5 dni, a następnie – wykorzystując zdobyte umiejętności – przeprowadzi warsztat dla nauczycieli szkół podstawowych. Warsztaty odbędą się w showroomie „Laboratoriów Przyszłości” w Warszawie w ciągu 90 dni od dnia powrotu.

Mam nadzieję, że tak jak Mikołaj Kopernik czerpał z tych inspiracji światowych, tak nasi nauczyciele także będą czerpali z tych najlepszych praktyk światowych, by wykorzystywać je tutaj w Polsce, w polskiej szkole, aby nasza młodzież razem z nauczycielami jak najlepiej, najefektywniej wykorzystywała chociażby sprzęt w ramach „Laboratoriów Przyszłości” i innych naszych programów – mówiła podczas konferencji prasowej Justyna Orłowska, Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki do spraw Transformacji Cyfrowej.

Z grupy 260 nauczycieli wybrano tylko 36 osób, w tym Kornelię Lerch-Kozulę. Pani Kornelia jest wyjątkowym nauczycielem, który na swoich lekcjach, na pierwszym miejscu stawia zaciekawienie uczniów i odczarowanie złego postrzegania przedmiotów ścisłych.

To dla mnie szansa na doskonalenie, na podniesienie kwalifikacji i kompetencji. To również spełnienie marzeń człowieka pasjonującego się nauką. Zobaczenie całego ośrodka w Genewie, dodatkowo uczestnictwo w badaniach, zajęciach, warsztatach to szansa, którą dostają tylko nieliczni. Będę mogła wszystko poznać od środka, to naprawdę niesamowite. Jak tylko się dowiedziałam, że to właśnie ja zostałam do tego grona wybrana, chodziłam z ogromnym uśmiechem na twarzy i ze wszystkimi dzieliłam się radością – mówi Kornelia Lerch-Kozula.

Nauczycielka na stronie Facebookowej szkoły będzie prowadziła codzienne relacje ze swojej przygody w Szwajcarii.

2 KOMENTARZE

  1. Pani Kornelia jest wyjątkowym nauczycielem.
    Bardzo pomocna i wyrozumiała
    Do tego zawsze uśmiechnięta.
    Życzę jej dużo sukcesów.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj