Dorzucone do pieców i znów pojawił się smog. Na większości osiedli stan powietrza bardzo zły

4

Niestety, ten tydzień zaczynamy nie tylko z mrozem, ale też ze smogiem. Na większości kędzierzyńsko-kozielskich osiedli stan powietrza jest bardzo zły.

Najgorsza sytuacja panuje na osiedlach z zabudową jednorodzinną, gdzie mieszkańcy do ogrzewania swoich domów używają indywidulanych pieców. W poniedziałek rano według wskazań miejskiego systemu czujników największy smog utrzymywał się w Cisowej, gdzie stężenie pyłów PM10 wynosiło 284.9 µg/m3, a stężenie pyłów PM2,5 220,8 µg/m3.

Z kolei stacja pomiarowa Głównego Inspektoratu Środowiska na osiedlu Piastów wskazywała 160 µg/m3 pyłów PM 10 i 132 µg/m3 pyłów PM 2,5.

Norma dobowa pyłu PM10 wynosi 50 µg/m3, norma pyłu PM 2,5 określona jest na poziomie średniorocznym i wynosi 25 µg/m3.

4 KOMENTARZE

  1. To nie rozwiąże całkowicie problemu ale miasto powinno propagować palenie w tzw śmieciuchach metodą „od góry”. Na YouTubie jest masę takich filmików. I amatorskich i profesjonalnych.

  2. Gdyby ekogroszek był tańszy to by ludzie nim palili a tak brakuje kasy to spalają plastiki, stare meble itp.. Ja palę ekogroszkiem i praktycznie nie ma dymu, sąsiad jak zakopci to sąsiada z przeciwka nie widać, żółty gryzący dym. Kablować nie będę bo na 4 domy 2 są nie zamieszkałe więc wiadomo by było kto dzwonił, ale gdyby były częste kontrolę ludzie bardziej by się pilnowali

Skomentuj