Donald Tusk w Kędzierzynie-Koźlu. Szef PO i były premier rozmawia z samorządowcami z regionu

47

Szef głównej partii opozycyjnej złożył niezapowiedzianą wizytę w naszym mieście. Donald Tusk przed godziną 11 pojawił się w siedzibie Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, gdzie rozmawia z samorządowcami z Opolszczyzny.

Wizyta nie była wcześniej zapowiadana, Donald Tusk ma pojawić się popołudniu w Strzelcach Opolskich, gdzie odbędzie się spotkanie z mieszkańcami regionu. Zanim do tego dojdzie, szef Platformy Obywatelskiej i były premier rządu spotkał się z samorządowcami z regionu.

Wśród uczestników spotkania są m.in. prezydent miasta Sabina Nowosielska, starosta powiatu Paweł Masełko, marszałek regionu Andrzej Buła, wójtowie ościennych gmin oraz liczne grono radnych miejskich i powiatowych.

Spotkanie z samorządowcami relacjonowaliśmy na żywo:

 

 

47 KOMENTARZE

 1. Ha ha dobre, właśnie oglądam to na żywo w Onecie, tam są samorządowcy wyłącznie z PO, towarzystwo wzajemnej adoracji, poza tym wszyscy narzekają na brak pieniędzy i mówią jakie to złe jest PiS bo nie dba o nich, komedia. A donek jak zwykle mówi że jak dojdzie do władzy to wszystko się zmieni na lepsze, szpitale zostaną natychmiast oddłużone, będzie zaraz się obywatelem lepiej żyło pod jego rządami itp, słodzą sobie nawzajem :DDDD

  • realista za dwa trzysta, towarzystwo wzajemnej adoracji z pytaniami z kartki, rechotem i szturmówkami 1-majowymi odbywa się na tzw spotkaniach z mieszkańcami jałozbava.

 2. Zjawisko fascynacji pozornie normalnych ludzi tym człowiekiem jest faktem zdumiewającym. Wiele publikacji i analiz wskazuje na tzw.”syndrom sztokholmski” czy też skrajny przypadek frustracji. A co szanowni Państwo o tym sądzicie ? Serdecznie pozdrawiam.

 3. Kolejny gwiazdor zawitał do Pacanowa. Guru plafonów. Pokazał już ludziom co potrafi schrzanić jak był przy korycie. Jak zwijali kraj i likwidowali zakłady itp. Śmieszka już ma mokro jak go zobaczyła. Dopiero była nieogarnięta, potem ciecia osoba w państwie a teraz największy szkodnik Polski. Kółko wzajemnej adoracji. Żenada.

 4. Gościu przestań się podszywać!!! Niedobrze mi się robi jak słucham kaczora, pinokia ,ziobry czy innych nawiedzonych z obozu władzy.Nie rozumiem niezapowiedzianej wizyty na którą wszyscy zdarzyli dojechać a nie zaproszono mieszkańców,co chyba nie byłoby problemem w dobie mediów elektronicznych. Szkoda tak liczyłem na spotkanie i zadanie paru pytań.donaldzie proszę cię!!! przestań obiecywać rzeczy których żaden ekonomista nawet zwykły myślący człowiek wie że nie jesteś wstanie spełnić,zajmij się gospodarką,policja, sądami i inflacją a uwierz że więcej na tym zyskasz.Niewiem jaki macie plan,ale jak między sobą się nie dogadacie to przegracie z kretesem,a następnej kadencji złodziei ludzie mogą nie przeżyć.

 5. Ma chłop odwagę, tak się po prostu spotkać z mieszkańcami z regionu… No dobra z wybrańcami mieszkańców… No dobra z tymi tylko swoimi wybrańcami mieszkańców. Z taką odwagą to nic tylko brać władzę :) A ludziom się to wytłumaczy.

 6. Co by nie mówić, chyba każda partia zarządzała by krajem lepiej niż PIS. PO miało swoje za uszami, ale przynajmniej młodzi mieli jakieś perspektywy. Po kolejnej wygranej obecnie nam rządzących pozostanie jedynie opuszczenie tego kraju. Niech emeryci wrócą do pracy skoro tak im dobrze za ich kadencji.

  • Młodzi mieli perspektywy zjeżdżać z kraju na zmywak albo pierdzieć w sofę przy takim bezrobociu jak było, szczególnie wśród młokosów. Chyba, że się załapali gdzieś za 5 zł na godzinę przy dobrych wiatrach. Zapomniał kozioł jak zakłady likwidowali za ryżego i jego watahy. Chyba koziołkiem jeszcze wtedy byłeś, piącym mleko z wymiona albo skleroza cię dopadła. Gość pisze o perspektywach dla młodych. Żart roku.

   • Bardzo ciekawe rzeczy opowiadasz, to rozumiem że teraz ludzie nie pracują za granicą? Bo jakoś mi się wydaje że ta liczba ciągle rośnie bo za minimalną krajową nie da się wyżyć. No chyba że dostał mieszkanie za darmo jak rozdawali za PRL. Skoro teraz się nie likwiduje zakładów to co z Petrochemią na Blachowni? Sam sobie przeczysz Maślak.

    • Pewnie, że teraz pracują za granicą. Nikt im nie broni. Ale wtedy większość młodych nie miało wyboru jak dostawali tu ochłapy jakieś. Albo pierdzieli w sofę albo tyrali za minimalną pensję 5 zł na godzinę. Jeszcze bez znajomości to nawet tego nie dostali. Pewnie ledwo na jakąś trawę by ci starczyło, żebyś miał co poskubać. Maślaka to masz między orzechami.

     • A skąd ty wiesz stary pierdzie jaki wybór mieli młodzi? Idź lepiej do kościoła i wrzuć do koszyczka bo jeszcze do nieba nie trafisz. Obłuda na każdym kroku, ale czego się spodziewać od ludzi z podstawowym wykształceniem i zerowym wychowaniem.

  • Za rządów Tuska młodzi wyjeżdżali do Anglii,Holandii czy Norwegii,bo w Polsce pracy dla nich nie było.Co Ty człowieku za bzdury pleciesz,jakie za Tuska były perspektywy,wszystko sprzedawał lub zwijał,przecież On musi odrobic dla Niemiec awans jaki dostał w Unii.To dla niego być,albo nie być,Niemcy wiedzieli komu dać stanowisko w Unii, facetowi lubiącego kasę.Dlaczego nie chce się spotkać ze zwykłymi obywatelami z KK,boi się trudnych pytań,pewnie znalazł by się ktoś kto by zadał proste pytanie,gdzie jest farba.

   • I dalej wyjeżdżają, w tym temacie się za wiele nie zmieniło. Teraz wszystko Orlen skupuje i myślicie że to dobrze, wystarczy spojrzeć na ceny paliwa żeby zrozumieć do czego to doprowadzi. Masz zarzuty do Tuska, a co z Kaczyńskim w centralnym albo Morawieckim w Koźlu? Tam zwykli mieszkańcy mieli dostęp? Chyba śnisz. Dostałeś mieszkanie za darmo w PRL to sobie w nim siedź. Młodzi którzy muszą wziąć kredyt na całe życie nie raz muszą wyjechać za granicę żeby było ich stać na raty. Cieszysz się z trzynastej emerytury a czy pomyślałeś o swoich dzieciach i wnukach? O ich przyszłości?

    • Nikt mieszkań nie dawał za darmo, chyba że pracowałeś tam gdzie trzeba. Balcerowicz bardzo zadbał o to by kredyty były dożywotnie. Młodzież wyjeżdża, bo miasto się zwija i to jego jedyna wykorzystywana możliwość. Emerytury zależne są od systemu emerytalnego i odprowadzanych składek a wyczyszczenie OFE sprawę dodatkowo pogorszyło. Odbierz swoim dziadkom trzynastą emeryturę i powiedz im, że wyciągnęli ją z twojej kieszeni skoro tak cię to uwiera. Koźle, to raczej nietrafiony biznes – spółka już jest w upadłości. Jak stawiasz chałupę, to najpierw sprawdzasz czy będziesz miał jak do niej się dostać ew. dojechać.

  • Pakuj sie i wypad,młodzi mieli perspektywę wyjechać i to była jedyna ich perspektywa.Praca za 3-5 zł super było. Doczytaj a pozniej zabieraj głos bo idiotę z siebie robisz.

 7. Taa, Tuskprzybył niespodziewanie,a działacze miasta niemożliwości przechodzili akurat, sprawdzając stan dróg w naszym miasteczku. Mam pytanie, jak już pani prezydent i tzw aktyw naładuje akumulatory,to może powie ktoś, komu można podziękować za bilety na Neonówkę? Bo jesli z pieniędzy miasta to także z moich podatków.A ja sobie nie życzę,by PO i przystawki na moj koszt zabawiały publikę.

 8. Pozują przeszczęśliwi do zdjęć z Danaldem , tylko pytam, dlaczego? Przecież Tusk jest zwykłym obywatelem, jak każdy Kowalski . Człowiek bez znaczenia. Idź już na emeryturę Donald i nie katuj nas swoją marną fizjonomią.

 9. Wy Polacy i Wasza katolicka miłość bliźniego. PiS i Kościół ma swoich wyznawców, a w polityce Kościół jest narzędziem w rękach PiS, kupionym za wpływy i srebrniki. Polacy nie są głupi, każdy ma Biblię w domu i ją czyta. Jest pełna przykładów miłości jaką tu wylewacie na nędznej lokalnej stronce prowincjonalnego upadającego miasteczka.
  Każdy dość mądry już się wyniósł poza jego granice, a co mądrzejsi odkładają na emerytury w laickich krajach.

 10. Ciekawe kto ma taki wpływ na emeryta Donalda i zmusza go do tak ciężkiej harówy?
  Jak był premierem raczej nie był tytanem pracy!

  • Tusk to leń i pozer.Gadać tylko lubi i trolować w necie.Ten kto go popiera to musi mieć tylko pamięć krotkotrwałą sięgającą parę tygodni wstecz.
   Tusk i jego rząd przez osiem lat nie zrobili niczego,zero.

 11. Pan Donald powinien szczególnie podziękować Panu Krzysztofowi Ficoniowi. Wójt Gminy Bierawa również prowadzi kampanię wyborczą w postaci zebrań wiejskich. Mam nadzieję, że podczas robienia wspólnego zdjęcia tak też uczynił.

  • To że przedstawiciele mniejszości niemieckiej prowadzą kampanię wyborczą, to przecież nie jest nic dziwnego @zachwycony mieszkaniec gminy Bierawa. 😕

   Zawsze tak było, że wójtowie z mniejszości niemieckiej byli umieszczani na listach wyborczych MN – na dalszych miejscach. 🙄Tylko po to, by swym nazwiskiem promować ukochanych liderów.🧐

   Którzy potem w parlamencie reprezentują i promują tzw opcję niemiecką – ręka w rękę – z Platformą Obywatelską 😎

 12. Mam niedyskretne pytanko 😕
  Czy oprócz przytulanek ukochanej WŁADZUNI z Donaldusiem, były też jakieś interesujące buziaczki 🤔

  Bo jak kiedyś do miasteczka NIEmożliwości przyjechał ten KRETYN Czajkowski – z gospodarską wizytą – to były nie tylko buziaczki na kolanach 🤭😉

  Chyba dlatego WTEDY na kolanach, żeby wyraźnie było widać, że ten kretyn Trzajkowski jest wyjątkowo wysoki. 🥳 😆

  Tak ogromne i potężne chłopisko , że klękajcie narody 😎

 13. Niezapowiedziana wizyta jak rudy lisek do kurnika. Nie ma odwagi Donald zapowiedzieć się oficjalnie. Chyba wie ,że nie jest mile widziany w żadnym województwie tego kraju. Powinien startować do Bundestagu, tam na pewno docenili by jego pracowitość. Niesamowicie butny i bezczelny kłamca. Brak „genu polskiego” nie widać u tego jegomościa ani Boga ani honoru ani ojczyzny.

 14. My w PiS to przynajmniej mamy się czym pochwalić, nie to co Tusk, zdrajca wszechpolaków, a by nie być gołosłownym to wymienię tylko kilka sukcesów Partii i Najjaśniejszego Prezesa, panicznie szukającego następcy:

  konie +
  elektryczne samochody +
  elektrownie +
  ochrona środowiska +
  reformy oświaty +
  reformy sądownictwa +
  mierzeja +
  wybory kopertowe +
  NCBiR +
  CPK +
  respiratory +
  szwalnie maseczek +
  polski ład +
  cukier +
  inflacja +
  cena paliwa też na +
  maile Dworczyka +
  Lotos + oddany arabom za bezcen
  pedofil w sutannie +
  granatnik +
  2.700.000.000 / rok na TVP +
  Caracale +
  brak węgla +
  cena gazu +
  czysta Odra +
  Mieszkanie +
  Turów +
  no i zablokowanie mld € z KPO

  nie przedłużam, bo ciemny lud nie czyta więcej niż na pasku TVP, a i tak nie nadąża.

 15. Właśnie się dowiedziałem że Donald już wie o Porcie w Koźlu! tak poinformowała Nowosielska w lokalnym radiu. No to teraz będzie się działo!

 16. Donald Tusk na prezydenta miasta możliwości, elita wzajemnej adoracji będzie szczęśliwa. Tusk wszystko załatwi i będzie cacy.

 17. O! PIWONIO: tu sama PRAWDA! Przystąpiłam do OFE, choć nie musiałam z racji wieku. Pierwszy raz coś w tym kraju wydawało się korzystne dla przyszłego emeryta: odziedziczenie składek emerytalnych w razie np. przedwczesnej śmierci małżonka! Ostatecznie, tak czy inaczej, oboje na nie pracują, więc żadna łaska!
  Ale wzięli i je obrobili!! To są pieniądze, które zostały ukradzione z funduszy emerytalnych!
  Ten człowiek nie wstydzi się patrzyć ludziom w twarz?!! Trzeba przyznać: ma TUPET!! Ktoś taki jest liderem dużego ugrupowania politycznego. A historia lubi się powtarzać! Jak wygra, to następne pokolenie też okradnie w ten sposób, pod byle jakim pretekstem i bez najmniejszych skrupułów!
  Dziwię się, że konstytucyjny obrońca interesów Narodu: Prezydent RP nie postawił go przed Trybunałem Stanu! Jestem naiwna, przecież tu „ręka rękę myje”.
  Już w żadnych wyborach w tej mojej Ojczyźnie nie wezmę udziału. Nie ma tu ludzi godnych zaufania…

  • Otóż to, ręką rękę myje. Bo czym jest PPK jak nie nowym OFE. To tylko kwestia czasu kiedy PIS wyciągnie rękę po te pieniądze (a raczej już trafia to na konta którymi sponsorują programy socjalne)

 18. Rewelacja…przyjechał niezapowiedziany gość…Sabinka już skacze jak koziołek pewnie postawią Donaldowi koło lokomotywy „koziołka” a na Fejsie Ewa Czubek jest wychwalana jak pięknie wyszła na fotce-no istny cyrk w Mieście Możliwości

 19. Cień niegdysiejszego „krula ojropy”. Prawie rok temu w tefauenie nieświadomy nagrywania żalił się, że brzydzi go że znów zostanie posłem do Sejmu i będzie tam musiał „siedzieć” tam w ławach. On teraz musi odgrywać rolę starego Tuska, bo taki warunek stawiają Niemcy. Niemiecka wiara w Tuska jest taka sama jak wiara w Nord Stream 2. Gazociąg wysadzony, a Niemce nadal w niego wierzą. Dla prawicy to dopust Boży, że opozycja ma twarz Tuska. Można walić ile wlezie, a jego zachowanie codziennie daje nowe możliwości ośmieszania wszystkich totalsów. Przegra wybory z kretesem, nikt nie kupi starego telewizora „HD ready” o nazwie Donald Tusk.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj