Domki ogrodowe – sposób na uporządkowanie ogrodu!

0

Co prawda sezon ogrodowy powoli dobiega końca – już teraz warto pomyśleć o tym, jak ogród będzie wyglądał w przyszłym roku. Zmiany w aranżacji ogrodu wymagają odpowiednich przygotowań, czasu oraz narzędzi. Te z kolei zobowiązują do zorganizowania miejsca, by je przechowywać. Świetnie w tej roli sprawdzą się domki ogrodowe! O ich zaletach opowie nam Przemysław Balcewicz – dyrektor firmy Eko Architektura. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Domek ogrodowy – czy to dobry pomysł?

Rozmowa z Przemysławem Balcewicz rozwiewa nasze wszelkie wątpliwości – domki ogrodowe to inwestycja, która niesie ze sobą wiele zalet. Jak podkreśla nasz rozmówca, są one „znakomitym sposobem na to, by uporządkować używany w ogrodzie sprzęt i narzędzia”. Na tym jednak jeszcze nie koniec. Jak wskazuje dyrektor Eko Architektura, oferowane przez nich domki można ocieplić, dzięki czemu będzie można używać ich przez cały rok. „Ocieplane domki mogą służyć jako pokój dla gości. W dodatku stanowią one ciekawą ozdobą ogrodu” – zaznacza Przemysław Balcewicz. – „Zaprojektowane przez nas domki ogrodowe prezentują się o wiele lepiej niż prowizoryczny składzik na narzędzia.”

Ile kosztuje domek drewna?

Na pytanie odnośnie ceny domku ogrodowego dyrektor Balcewicz odpowiada z uśmiechem na twarzy. „Wbrew opinii wielu osób wybudowanie takiego domku wcale nie musi być drogie” – zapewnia. – „W ofercie Eko Architektura posiadamy różnorodne modele, które są szyte na miarę potrzeb i możliwości finansowych naszych klientów”. Zapytany o to, jakie są koszty wybudowania domku drewnianego, odpowiada, że w ofercie firmy znajdują się modele, których ceny zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych. „To znacznie mniej niż wybudowanie takiego samego domku , ale murowanego” – zaznacza nasz rozmówca, po czym dodaje, że jest to również znacznie szybsze rozwiązanie. „Wybudowanie domku murowanego potrafi trwać w nieskończoność. Wyprodukowane i montaż naszego domku zajmuje maksymalnie 3 tygodnie. I to od chwili złożenia u nas zamówienia – dodaje dyrektor firmy.

Co jeszcze warto wiedzieć o domkach z drewna?

Zapytany o więcej informacji na temat domków w ofercie Eko Architektura, nasz rozmówca odpowiada, że klienci firmy mogą liczyć na wiele ciekawych produktów. Wśród nich znalazły się z zarówno modele parterowe, piętrowe, altany, jak i domki z niewielkim tarasem…” – wylicza dyrektor Balcewicz. „Mamy kilkanaście modeli domków, które różnią się od siebie pod względem projektu, wyglądu oraz zastosowania. Wśród nich znajdują się typowe domki–schowki, ocieplane modele całoroczne, domki z podwójnymi ścianami oraz wiele innych” – zapewnia. Czy, aby na pewno jednak nie posiadały one żadnych wad?

Domki drewniane a ograniczenia wynikające z wykorzystania drewna

Zapytany o wady materiału zastosowanego do budowy domków, dyrektor Eko Architektura odpowiada, że „drewno nigdy nie było idealnym surowcem, jednak z jakiegoś względu używane jest w budownictwie od zarania dziejów. Klucz w tym, by wiedzieć, jak dobrze je wykorzystać” – podkreśla nasz rozmówca, po czym dodaje – „W Eko Architektura przykładamy szczególnej wagi do jakości materiału zastosowanego do budowy domków. Używany jedynie suchego drewna, którego wilgotność utrzymuje się na poziomie 14–18%. Tajemnica naszych domków tkwi w starannie wyselekcjonowanych gatunkach drzew. W naszych zakładach używamy jedynie drewna jodłowego i sosnowego, które pochodzą z północy. W połączeniu z odpowiednią impregnacją i pielęgnacja posłuży ono przez długie lata” – zapewnia.

Nasze domki drewniane są również we Francji:
Chalet PRO
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE
tel. 04 85 44 00 20
strona: https://chaletpro.fr/Produits/abris-de-jardin-et-pavillons

Materiał promocyjny

 

 

Skomentuj