Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach czeka termomodernizacja. Prace pochłoną ponad 7 milionów

4

Dzisiaj w siedzibie starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu doszło do podpisania umowy na realizację termomodernizacji Domu Pomocy Społecznej w Sławięcicach, wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej. Inwestycja będzie kosztowała ponad 7 milionów. 

Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach będzie miał termomodernizację z prawdziwego zdarzenia. Zadanie składa się z trzech etapów. Zasadniczym etapem dofinansowanym ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych jest etap 1 – w ramach inwestycji planuje się wykonać termoizolację ścian zewnętrznych i przegród poziomych budynku DPS o powierzchni użytkowej ok. 2900 m2, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz zewnętrzną izolację ścian piwnicznych i fundamentowych wraz z wykonaniem elewacji. Zadanie obejmuje także przebudowę i wymianę instalacji: c.o., wod.-kan., instalacji elektrycznej i oświetlenia, montaż klimatyzacji wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej zasilanej panelami fotowoltaicznymi umieszczonymi na dachu, a także odnowienie okładzin i uzupełnienie ubytków oraz nadzór inwestorski. Etapy 2 oraz 3 finansowane w całości ze środków własnych powiatu to dostosowanie klatek schodowych DPS do przepisów p.poż. oraz remont wszystkich łazienek i sanitariatów w obiekcie. Wykonawcą będzie firma inżynierska „ALOG” Gerard Gola.

Stosowne umowy umożliwiające realizację zadania podpisano dziś w siedzibie starostwa powiatowego.

To bardzo istotna inwestycja z zakresu funkcjonowania samorządu powiatowego. Będzie to inwestycja ukierunkowana na człowieka, na poprawę warunków bytowych w jednej z naszych jednostek, czyli Domu Pomocy Społecznej. Cieszy nas to, że te warunki bytowe zdecydowanie poprawią komfort funkcjonowania pensjonariuszy w Dom Pomocy Społecznej w Sławięcicach, jak również poprawią efektywność działania całej jednostki – mówił podczas spotkania starosta Paweł Masełko.

Wartość inwestycji w etapie pierwszym etapie to 5 543 309,61 złotych, z czego rządowe dofinansowanie wyniesie: 4 189 500,00 zł, a wkład własny 1 353 809,61 zł. Wartość drugiego etapu to 718 622,98 zł, a trzeciego  872 069,63 zł. Łącznie inwestycja pochłonie  7 134 002,22 zł. Termin realizacji przewidziano na 30 listopada 2022 r.

4 KOMENTARZE

 1. Może przy okazji trzeba by postawić przy DPS stację pomiarową zanieczyszczeń powietrza (analogiczną do tej z osiedla Piasty). Przeważające wiatry zachodnie wieją z Holdingu na Sławięcice i powodują dużo wieksze stężenia zanieczyszczeń (w tym rakotwórczego benzenu) niż te mierzone na Piastach.
  Skoro na Piastach stężenie średnioroczne benzenu wynosi prawie 5 µg/m³ to w Sławięcicach będzie na pewno kilka razy większe.
  💀

 2. Dzisiaj o godz. 9 stężenie benzenu na Piastach 22,8 µg/m³. Oczywiście wiatr wschodni i południowo-wschodni!!!
  Podobnie znacznie zwiększone jest wskazanie stacji w Zdzieszowicach.

 3. Hallo, hallo!!! Ponoć dom pomocy miał być remontowany z funduszy norweskich. Ktoś tu ściemnia, czyżby szykował się jakiś wałek? Nie zapomnijcie po przycinać drzew, bo po ścianach widać że za mało słońca pada na elewację a ponoć mają być zamontowane panele.

 4. Dzisiaj o godz. 14 stężenie benzenu na Piastach 1 µg/m³. Oczywiście wiatr zmienił kierunek na północno-zachodni!!!
  Analogicznie zmalało wskazanie stacji w Zdzieszowicach.

Skomentuj