Dodatkowy chromosom nie przeszkadza mu zwyciężać. Możemy wesprzeć sportową pasję Szymona Gromady

1

Szymon Gromada z Kędzierzyna-Koźla mimo niepełnosprawności kocha pływać i robi to naprawdę dobrze. Na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. zdobył tytuł Wicemistrza Polski i tym samym zakwalifikował się do Mistrzostw Świata w pływaniu. Niestety realizacje jego sportowych marzeń są bardzo kosztowne. Ruszyła grupa licytacyjna, aby umożliwić Szymonowi wyjazd na Mistrzostwa Świata.

Szymon to zapalony pływak z zespołem Downa, który dzięki swojemu samozaparciu ciągle dąży do osiągania sukcesów, lepszych wyników i kwalifikacji na zawody pływackie coraz wyższej rangi. Na swoim koncie ma kilka osiągnięć na Mistrzostwach Polski Sprawni Razem w 2020, 2021 roku Krakowie oraz 2022 w Ciechanowie, zawodach Masters 2021 roku został Mistrzem Polski w kat. Open 17 lat i starsi, a w 2022 roku stał się Wicemistrzem Polski. Dzięki zwycięstwu uzyskał kwalifikacje do X Mistrzostw Świata w Pływaniu, które odbędą się w Albufeira-Portugalia oraz na VIRTUS European Summer Games w Krakowie.

Koszty udziału w zawodach są bardzo wysokie, a niestety nie ma dofinansowania dla osób z zespołem Downa. Koszty uczestnictwa Szymon musi opłacić sam. Rodzina sportowca postanowiła utworzyć grupę licytacyjną na facebooku, GROM – licytacje wodne dla Szymona  https://www.facebook.com/groups/321648109955552?ref=share

Zbierane są fundusze na wyjazd, który obejmuje: opłaty rejestracyjne, startowe, koszt przejazdu, zakwaterowanie, ubezpieczenie oraz strój sportowy wymagany na zawodach.

Patrząc na to, ile Szymon wkłada serca w każdy trening, jak ciężko pracuje nad tym, aby być coraz lepszym w tym, co robi, co sprawia mu przyjemność, a nawet co kocha, to bardzo chciałabym, aby miał możliwość wyjazdu i uczestniczenia w zawodach. Cały rok na to pracuje. Widząc coraz lepsze wyniki podczas każdych startów, wiem, że warto go wspierać i pomagać w jego rozwoju. Dlatego postanowiłam założyć grupę z licytacjami oraz zarzutkę dając mu możliwość uczestniczenia w zawodach i spełniać jego marzenia. Bo kto wie, może w tym roku uda się usłyszeć Mazurka Dąbrowskiego. A to byłoby spełnieniem marzeń moich, jak i Szymona – mówi Sandra Gromada, siostra Szymona.

1 KOMENTARZ

  1. No to miejmy nadzieję że mieszkańcy,włodarze miasta i prywatne firmy teraz się wykażą i pokażą swoje wielkie serca takie jakie mieli dla uchodźców i pomogą chłopakowi w spełnianiu marzeń i godnym reprezentowaniu miasta na mistrzostwach świata bo chyba warto też pomagać swojemu a nie tylko Ukraińcowi?!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj