Doczekali się! Kozielska Żegluga z nowo wyremontowanym boiskiem i ogrodem kieszonkowym

2

Uczniowie mogą już korzystać z boiska przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej im. Bohaterów Westerplatte. Właśnie dobiegł końca remont obiektu. Na ten cel przeznaczono milion złotych.

W ramach modernizacji wyburzono betonową wiatę śmietnikową, przekształcono parking dla pracowników szkoły oraz wyremontowano stare boisko. Poza obiektem sportowym, utworzono ogród kieszonkowy. Boisko zostało przystosowane i doświetlone, aby popołudniami mogli korzystać z niego mieszkańcy internatu.

– Bardzo nas cieszy, że udało nam się doprowadzić do momentu, w którym uczniowie naszej szkoły posiadają nowoczesny obiekt sportowy. Dzięki pieniądzom z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych udało się zrealizować tę inwestycję. Zdecydowanie poprawi ona komfort, bezpieczeństwo, jak i satysfakcję uczniów – mówi Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Prace nad remontem boiska opóźniły się o kilka miesięcy. Podczas realizacji inwestycji natrafiono na pozostałości budynków twierdzy Koźle.

– Mamy piękne, wielofunkcyjne boisko, trybuny dla setki widzów i ogród kieszonkowy. Już na samym początku budowy odkryto fundamenty budynków, które stały w twierdzy Koźle. Musiały odbyć się procedury z udziałem z konserwatora zabytków i nadzorem archeologicznym. Na cegłach, które zostały nieotynkowane, planujemy zrobić prezentacje, mówiącą o tym, że coś takiego tutaj było – mówi Agnieszka Kossakowska, dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj