Docenili sukcesy multiolimpijczyka. Karol Wilk uhonorowany przez władze miasta i powiatu

6

– Takich ludzi nam potrzeba w Kędzierzynie-Koźlu – powiedziała prezydent Sabina Nowosielska wręczając dyplom gratulacyjny Karolowi Wilkowi. Uczeń Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach został laureatem ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Technicznej, ale to nie jedyne jego osiągnięcie. 

Olimpiada organizowana przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, Naczelną Organizację Techniczną oraz Wojskową Akademię Techniczną w Warszawie, to według wielu, jeden z najtrudniejszych tego typu sprawdzianów wiedzy i umiejętności w kraju. Karol pokonał w nim blisko 40 uczestników z całej Polski, zajmując trzecie miejsce w branży elektryczno-elektronicznej. To jednak nie pierwszy sukces młodego mechatronika z ZSTiO. Wcześniej zajął pierwsze miejsce w okręgu na olimpiadzie statystycznej, był również laureatem konkursu „Elektron” organizowanego przez Politechnikę Wrocławską.

Karol jako Laureat zawodów III stopnia (centralnych) ma zagwarantowane przyjęcie na określone kierunki studiów, zgodne z uchwałami senatów uczelni technicznych w Polsce, a także jest zwolniony z pisemnego etapu egzaminu zawodowego. Poza tym został uhonorowany przez władze miasta i powiatu odbierając dyplomy gratulacyjne z rąk prezydent Sabiny Nowosielskiej oraz starosty Pawła Masełki. Dyrekcja szkoły zgłosiła go również jako kandydata do konkursu „Technik Absolwent Roku”.

6 KOMENTARZE

  1. A co do sukcesu ucznia szkoły powiatowej ma Nowosielska? Czy po to wyautowano Małgorzatę, żeby przejąć i powiat? A gdzie jest Węgrzyn? Zapomniał, czy zaspał? Wybory tuż, tuż, to i czas na lans.

  2. Takich ludzi nam nie potrzeba w Kędzierzynie-Koźlu jak p. prezydent Sabina Nowosielska. Tu potrzeba prawdziwego gospodarza który zechce uczciwie i rzetelnie wypełniać swe obowiązki wobec miasta i jego mieszkańców. A celebrytom i karierowiczom na stanowiskach mówimy won !

  3. Jak można się podczepić pod cudze sukcesy to Pani udająca prezydenta zawsze jest pierwsza!
    Mam nadzieje że, ludzie widzą, że ona nic nie robi poza lansem i czas na zmianę..

  4. Na zdjęciu pracowity młody człowiek, świetna Pani Dyrektor i nauczyciele. Reszta to celebryci – darmozjady. Przeglądając lokalne media można zwymiotować od nadmiaru Niemca Gismana, Nowosielskiej i ostatnio Masełka. Kto wogole jest Masełko? Posiada jakieś doświadczenie menagerskie? Myślę że nie myślę że partyjny pionek który wcześniej był pseudo dyrektorem szkoły. Świat schodzi na psy!!

Skomentuj