Dobry występ pływaków z Kędzierzyna-Koźla na inaugurację ligi wojewódzkiej. ZDJĘCIA

0

W dniu 30.10.2018 odbyła się w Zdzieszowicach I runda Wojewódzkiej Ligi Miast Opolszczyzny grupy „B” czyli starszej.

W imprezie wzięło udział 112 zawodników z 9 klubów województwa opolskiego. Wśród nich aż 29 zawodniczek i zawodników klubu MMKS Kędzierzyn-Koźle. Nasi pływacy walczyli bardzo dzielnie, zdobywając łącznie 14 medali (4 złote, 4 srebrne i 6 brązowych). Zdecydowanie lepiej wypadli chłopcy, którzy wywalczyli 12 medali, pozostałe 2 padły łupem Wiktorii Smętek.

Osiągnięto bardzo wiele dobrych wyników. Maciej Leszczyński sprawił dwie bardzo miłe niespodzianki. Najpierw pierwszy raz w swojej karierze złamał granicę 27 sekund na dystansie 50 m stylem dowolnym, a następnie kapitalnie popłynął stylem klasycznym, zostawiając w pokonanym polu specjalistów tego stylu. Oczywiście zawody toczyły się w bardzo przyjacielskiej atmosferze i wszyscy zawodnicy cieszyli się z sukcesów kolegów i koleżanek.

Zbliża się koniec roku, ale pływacy bardzo mocno trenują, bo przed nimi Mistrzostwa Okręgu, Mistrzostwa Polski oraz kolejne edycje WLMO. W Zdzieszowicach rozegrano trzy konkurencje indywidualne 50 m st. dowolnym, 100 m st. klasycznym, 200 m st. grzbietowym oraz jedną sztafetową 4×100 m st. dowolnym. Indywidualnie walczono w 3 kategoriach wiekowych: 12 lat, 13 lat oraz 14 lat i starsi.

Klub dziękuje za wsparcie finansowe Urzędu Miasta Kędzierzyn-Koźle, które to pozwala na udział w wielu zawodach w kraju i za granicą. MMKS Kędzierzyn-Koźle czyni starania o organizację Mistrzostw Okręgu Opolskiego w pływaniu, które miałyby się odbyć w naszym mieście w dniach 08-09.12.2018r. Czekamy na wielkie pływackie emocje.

Skomentuj