Dobre występy i nowe rekordy kędzierzynian na pływackich Mistrzostwach Polski 14-latków

0

W ubiegłym tygodniu odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich w pływaniu. W zawodach wzięło udział aż 604 zawodników i zawodniczek z rocznika 2005, reprezentujących 171 klubów z całego kraju.

MMKS Kędzierzyn-Koźle wydelegował na tę imprezę trzech zawodników. Kamil Gohla, Maciej Leszczyński oraz Kamil Kania spisali się bardzo dobrze na głównej imprezie pływackiej.

– Pomimo trudności w przygotowaniach ze względu na zamknięcie krytej pływalni i brak w naszym mieście możliwości treningu na innym basenie, poświęcając dodatkowe pieniądze i czas, trenowaliśmy w ostatnim tygodniu na pływalni w Opolu i Krapkowicach oraz letnim basenie w Zdzieszowicach. Zaangażowanie się opłaciło. Zanotowaliśmy znakomite wyniki podczas mistrzostw – relacjonuje trener Bronisław Kisielewski.

Kamil Gohla na dystansie 200m st. klasycznym zajął w finale A, 9. miejsce. W finałach B Kamil wystąpił jeszcze cztery razy, Maciej Leszczyński wystąpił w finałach B trzykrotnie. Chłopcy znacznie poprawiali swoje rekordy życiowe, co świadczy o dobrze wykonanej pracy trenerskiej i zawodniczej.

Gratulujemy i czekamy jeszcze na wieści MP Juniorów 16-lat z Lublina, gdzie MMKS będzie reprezentować Paulina Budzińska oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, w której weźmie udział czterech reprezentantów naszego klubu: Anna Kempa, Wiktoria Smętek, Maciej Matyjasek i Jarema Stańczyk.

Skomentuj