Dobra forma lekkoatletów MMKS Kędzierzyn-Koźle. Sportowcy przygotowują się do Mistrzostw Polski

1

Lekkoatleci MMKS Kędzierzyn-Koźle rozpoczęli sezon halowy od dwóch udanych startów w bardzo starej hali w Brzeszczach. Dobre występy nastrajają optymistycznie przed Mistrzostwami Polski, które za niespełna miesiąc odbędą się w Rzeszowie.

Najlepiej zaprezentowali się specjaliści od skoków. Marcin Kałwak uzyskał w skoku w dal 6.90 m i zajmuje drugie miejsce w Polsce w tabelach PZLA w kategorii U20. Najmłodszy zawodnik grupy lekkoatletów Jakub Jastrząbek, startujący w kategorii U12 w konkurencji skoku w dal ze strefy zdobył pierwsze miejsce wynikiem 4.67 m i jest najwyżej notowany w statystykach PZLA.

W pierwszej piętnastce w Polsce notowani są: Emilia Bujak 4. miejsce w wieloskoku U16, Jakub Jastrząbek 5. miejsce w skoku wzwyż U12, Mateusz Świstek 6. miejsce w pchnięciu kulą U18, Tomasz Harz 8. miejsce w skoku wzwyż i 10. miejsce w trójskoku U18, Kacper Murawski 12. miejsce w pchnięciu kulą U16. Wszyscy zawodnicy trenują pod okiem Andrzeja Saczko. Przed zawodnikami MMKS udział w halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20, które odbędą się w Rzeszowie 11-12 02 2023.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj