Do trzech razy sztuka. Mieszkańcy osiedla Zachód pożegnali wakacje. ZDJĘCIA

0

Mieszkancy osiedla Zachód spotkali się dziś na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez miejscową radę osiedla. Zabawa z okazji zakończenia wakacji odbyła się na placu zabaw przy ulicy Kanonierów.

Miejsce festynu nie jest przypadkowe – plac zabaw powstał dzięki staraniom mieszkańców, którzy wybrali inwestycję w ramach miejskiego budżetu obywatelskiego. Swoją cegiełkę do zadania dorzuciła też rada osiedla Zachód. Samorząd osiedlowy wcześniej dwukrotnie podejmował próbę zorganizowania imprezy dla mieszkańców. Najpierw zabawę przerwał ulewny deszcz, a następnie datę festynu przesunięto ze względu na niekorzystne prognozy meteorologiczne.

Tym razem aura była po stronie organizatorów. W piątkowe popołudnie na placu przy ulicy Kanonierów zgromadziła się pokaźna rzesza mieszkańców osiedla Zachód. Większość z nich przybyła na miejsce ze swoimi pociechami. Na dzieciaków czekały zabawy z animatorem, konkursy rodzinne i pokazy karate. Dorośli mogli porozmawiać z członkami rady osiedla oraz swoimi przedstawicielami w radzie miasta i powiatu.

Skomentuj