Do tego klubu chodzą z przyjemnością. Aktywni seniorzy osiedla Kuźniczka

0

Rada osiedla Kuźniczka postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom osób starszych i zorganizować osiedlowy klub seniora. Dzięki temu starsi mieszkańcy mogą wyjść z domu, spotkać się ze znajomymi, wysłuchać ciekawych wykładów i poradzić się wykwalifikowanej pielęgniarki.

Klub seniora na osiedlu Kuźniczka powstał z inicjatywy rady osiedla, która dąży do jak największej aktywizacji seniorów.

Tworzymy klub we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. To bardzo ważne, aby osoby starsze wychodziły z domu i spędzały miło czas we własnym towarzystwie. U nas mogą skonsultować swój stan zdrowia, zapytać o wiele nurtujących kwestii, jak również wysłuchać interesujących wykładów. Ten klub dopiero się tworzy i wszystko jeszcze przed nami – mówi Ewa Stogniew, radna miejska i przewodnicząca rady osiedla.

Na ostatnim spotkaniu seniorzy poruszyli również problem z jakością powietrza w naszym mieście. Jak się okazuje, starsze osoby robią się coraz bardziej świadome i głośno mówią o tym, że paląc śmieci, truje się również sąsiadów.

Skomentuj