Do szpitala zakaźnego trafiła kabina do dezynfekcji wykonana przez strażaków z Kędzierzyna-Koźla

1

Do kozielskiego szpitala trafiła kabina do dezynfekcji. Strażacy z Kędzierzyna-Koźla wykonali ją samodzielnie.

Kabina ma za zadanie dezynfekcję personelu medycznego, który pracuje w szpitalu zakaźnym. Projekt został wykonany przez mł. kpt. Łukasza Połomskiego, inicjatora, pomysłodawcę, wykonawcę i koordynatora oraz mł. asp. Tomasza Tułę, współtwórcę projektu i wykonawcę.

– Projekt został wykonany samodzielnie przez nas. Elementy konstrukcyjne oraz części montażowe pozyskaliśmy od lokalnych firm – Mostostal Zabrze Realizacje Przemysłowe, Castorama Kędzierzyn-Koźle oraz Logistics System – opowiada mł. kpt. Łukasz Połomski

Kabina przeznaczona jest do unieszkodliwiania wirusów, bakterii i grzybów. Instalację opracowano z myślą o dezynfekcji pracowników poprzez przejście przez strumień dezynfekujący, tak zwaną kurtynę. Głównym elementem rozwiązania jest system zraszania rozpylający środek dezynfekcyjny za pomocą 16 dysz mgłowych.

– Kabina, którą zaprojektowali oraz wykonali strażacy, będzie służyć do dekontaminacji ubioru personelu szpitala. Do tej pory korzystamy ze śluzy „brudnej”, gdzie personel zdejmował potencjalnie zakażone stroje, a następnie przechodził do pomieszczenia, gdzie brał prysznic i wychodził do czystej śluzy – relacjonuje Jacek Mazur, dyrektor ds. medycznych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu.

1 KOMENTARZ

  1. No to fajnie. Duży plus dla strażaków za ich zaangażowaniu. A zapytam przy okazji. Czy kabina spełnia warunki i uzyskała odpowiednie wymogi, atesty… Czy tylko ma zadanie dezynfekować personel, a czy zadanie wykonuje, to tego już nie sprawdzono?

Skomentuj