Do szpitala trafił sprzęt ochrony osobistej. Urząd miasta przekazał maseczki i fartuchy ochronne

25

Gmina Kędzierzyn-Koźle włączyła się w akcję pomocy lekarzom i pielęgniarkom z jedynej opolskiej placówki zakaźnej przyjmującej pacjentów z koronawirusem. Samorząd przekazał Samodzielnemu Publicznemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej 4 tys. maseczek ochronnych i 50 fartuchów ochronnych III klasy.

Urząd miasta czeka jeszcze na dostawę kilkuset kombinezonów ochronnych, które również przekaże personelowi kozielskiego szpitala. Zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej jest teraz ogromne, podaż nie nadąża za popytem.

25 KOMENTARZE

 1. Czy mógłbym poprosić o jakieś zdjęcie wykonane w szerokim planie, w pełni ukazujące ilość dóbr, jakie nasze miasto przekazało dla szpitala? Bo jeśli to są tylko dwa kartony, to… trochę słabo jak na miasto możliwości.

  • POnowoczesny ekonomista mąciwór, musisz być bardzo sfrustrowaną osobą, skoro zamieszczasz taki komentarz.
   Zauważyłeś, że przekazała ten sprzęt gmina Kędzierzyn-Koźle.
   Czy wiesz, że kozielski szpital przyjmuje pacjentów z CAŁEJ opolszczyzny? Nasza gmina coś więc przekazała. Zrobiła to z twoich, moich i innych osób / fizycznych i prawnych/ podatków.
   Czy inne gminy też coś przekazały? Bo z ich terenów też w naszym szpitalu są i będą leczeni chorzy mieszkańcy.

 2. To moze kazdy kto pobiera 500+ bedzie je co miesiac wplacal na szpitale? W koncu panstwo nie ma pieniedzy na maseczki i respiratory bo wolalo wam dac na rate za nowy telewizor.

  • Zaneta (chyba Żenada). Gdyby rządziła poprzednia opcja to mielibyśmy teksty typu „Taki mam klimat” i że „Pinięzy nie ma i nie będzie”. Z bilonową dziurą budżetową, z 1/2 bilionową dziurą VAT naprawdę ciężko byłoby walczyć z obecną sytuacją. A 2 mld. na TVP? Co to jest wobec wcześniej „wyciekających” podatków? Radzę też poczytać o początkach TVN i Wyborczej po 1989 roku, może coś zrozumiesz.

  • Nie widzę problemu. Oddam swoje 500+ jak single i bezdzietni zostaną objęci dodatkowym podatkiem od luksusu jakim jest spokój i możliwość myślenia tylko o sobie.

  • Nie widać żadnego z PO, KO i tzw. „opozycji,” by oddali dotychczas pobrane 500+ oraz zrezygnowali z pobierania 500+. Nawet ci majętni tego nie robią. :)) Tacy są troskliwi, a komentują innych. :))

 3. Moi drodzy, ja nie wątpię w słuszny cel tej darowizny, ja się pytam dlaczego taka skromna. Przecież pokazane w artykule materiały kosztują raptem z 18 tys. zł, no maks 30 tys., jeśli kupowali je krewni i znajomi królika. Popatrzmy na inne wydatki naszej kochanej gminy za ubiegły rok, takie pierwsze lepsze:
  – 54 tys. zł przepalone na Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, oczywiście wiem, że do jej powołania zobowiązuje nas ustawa, ale osobiście nie widziałem, aby owa komisja kogokolwiek wyleczyła z pijaństwa ani kto nawet zasiada w jej szanownym gremium;
  – prawie 31 tys. zł wydano na rzeźby koziołków, jestem pewien, że wszystkie opolskie gołębie docenią kunszt artystyczny tego dzieła;
  – publikacja artykułów prasowych, promocja miasta w Internetach, programy w TV i radio kolejne 300 tys. zł wyrzucone w błoto, nie zauważyłem, żeby miasto się promowało w merytorycznych tytułach takich jak Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, czy od biedy w Gościu Niedzielnym. Nasze lokalne radio i TV przemilczę, jako dość mała społeczność żyjemy sprawami miasta i wiemy co się w nim dzieje nawet bez tych audycji.
  -produkcja filmu promującego miasto 21 tysięcy zł – nigdy go nie widziałem, druga sprawa gdzie będzie wyświetlany i czy prezentuje taki sam poziom, jak sławny „ Zboczeniec Goni Blondynkę” autorstwa warszawskich samorządowców.
  To jest ponad 400 tys. zł przepalone z naszej pracy, powtarzam pracy, nie zasiłków, nie darowizn, ani jałmużny.
  Nie akceptuję tego, że miasto wydaje pieniądze na szrot, a jak przychodzi prawdziwa potrzeba jest w tych wydatkach bardziej niż skąpe.
  Inna rzecz, czy szanowni radni oraz urzędnicy wymyślili już jak wesprzeć osoby będące w kwarantannie, a kiedy to wszystko się skończy zapewnić wsparcie dla mieszkańców, których pandemia dotknie w wymiarze ekonomicznym ?
  Na razie rzucili ochłap i robią z tego konferencje prasową.

  • Jesteśmy :)) Działamy :))) Po wszystkim będą jakieś opowiastki, że chcieliśmy lecz nie mogliśmy z „jakiś” powodów i robiliśmy ile mogliśmy. „PR” musi być :)) Jesteśmy wspaniali, mili i inni nie umieją tego docenić :))
   To nie są ochłapy, to nie są nawet okruchy na „miasto możliwości.” :))

  • Zapomniałeś jeszcze o takim jednym ważnym wyjeździe do Wiednia gdzie o promocję naszego miasta zadbał krzywy rollup a SN przywiozła całą walizkę kontraktów na rozwój zagranicznych biznesów

 4. Nie obchodzi mnie VAT i klimat i to ze ktos rzadzil 8 lat i to wina Tuska. Ludzie dostaja pieniadze do reki to niech je przeznacza na zakup sprzetu do szpitali zamiast przejadac i narzekac jak to w Polsce ciezko.

 5. Nic się nie przejmujcie,zapomnieli dodać że taka ilość będzie dostarczana dziennie,a miasto możliwości nie organizuje w tym roku budżetu obywatelskiego i dni miasta brawo.a tak na marginesie jak wygląda rozliczenie naszego szpitala z resztą województwa ?

 6. A innych szpitali z naszym powiatem gdy trafiają tam nasi mieszkańcy? Tamtejszy personel nie ma takiej ochrony (finansowanej z NFZ i budżetu samorządu województwa czyli pieniędzy WSZYSTKICH a nie tylko tych z naszego powiatu) jak kozielski szpital.

   • Zgadza się, więc finansuje też dając PEŁNĄ ochronę której inne szpitale nie mają , pacjentów z innych powiatów przebywających w naszym szpitalu, tak więc nie wiem o co apele o rozliczenie z innymi gminami, szpitalami, one mają gorzej. Są na pierwszej linii frontu. Do nich trafiają a wszyscy a zabezpieczen nie maja , to dopiero jest źródło zakazen. Ile szpitali jednoimiennych zostalo zamknietych, a ile oddziałów i szpitali zwykłych? Polecam artykuł w NTO „Epidemiczne domino”. Życzę wszystkim żeby nikt na NIC, nie tylko na koronę nie chorowal

Skomentuj