Do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu trafi kolejnych 250 laptopów. Pomogą w nauczaniu zdalnym

11

W najbliższym czasie do wszystkich szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu trafi ponad 250 nowoczesnych komputerów. Nowe laptopy pozwolą nauczycielom jeszcze sprawniej przeprowadzać zajęcia zdalne.

Sprzęt znajdzie się na wyposażeniu 13 miejskich placówek. Pedagodzy będą korzystać z komputerów zakupionych przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego ze środków unijnych  w ramach projektu „Op@lskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża!”.

– Przygotowaliśmy i realizujemy projekt dedykowany nauczycielom, projekt wynikający z potrzeb obecnego czasu, obecnych wyzwań, ale i problemów – mówi marszałek województwa Andrzej Buła.

Nie będzie to pierwsza dostawa sprzętu do szkół podstawowych w Kędzierzynie-Koźlu.

– Już w połowie zeszłego roku miasto skutecznie pozyskało środki zewnętrzne z programów „Zdalna szkoła” i „Zdalna szkoła +” na zakup około 90  komputerów przeznaczonych dla uczniów – przypomina prezydent Sabina Nowosielska. Oznacza to, że łącznie na wyposażeniu naszych szkół znajdzie się blisko 340 nowoczesnych laptopów.

11 KOMENTARZE

  1. Jak to możliwe że w tym wieku ktoś nie ma własnego kompa jak zwykle to niezaszczepiony nauczyciel który wyczytał na necie też którego nie ma że szczepionka jest szkodliwa.

  2. Dla nauczycieli są pieniądze na komputery ale nikt nie pomyślał o rodzinach gdzie dwujka lub więcej dzieci chodzi do szkoły a tylko jeden rodzic pracuje dla nich nie ma i nikogo nie obchodzi skąd mają wziąć komputery tylko straszyć że nauka zdalna jest obowiązkowa

  3. Pozwalniać leni którzy po roku pandemii jeszcze nie mają swoich narzędzi pracy i szukają wymówek do nic nie robienia i czasem nie dawajcie laptopów wf – istom bo to już przypomina cyrk.

  4. Ja nie mam kompa. Zepsuł mi się a nie stać mnie na nowy bo nawet pracy nie mogę znaleźć . Bezrobotnym nikt nie udzieli pomocy niestety.

Skomentuj