Do śmiertelnego wypadku na obwodnicy doszło podczas wyprzedzania. Są wstępne ustalenia

9

W poniedziałek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla doszło do tragicznego wypadku. W wyniku czołowego zderzenia skody octavii z dwoma pojazdami ciężarowymi zginął kierowca osobówki.

Do wypadku doszło około godz. 16. Na miejscu interweniowały wszystkie służby oraz prokurator. Z nieoficjalnych ustaleń wynika, że kierujący skodą 60-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego, jadąc w kierunku ronda Milenijnego, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu zderzył się czołowo z nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówką volvo, następnie siłą odrzutu uderzając w bok ciężarowego mercedesa.

Służby ratunkowe próbowały udzielić pomocy zakleszczonemu w pojeździe mężczyźnie. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy skody. Droga była zablokowana do późnych godzin nocnych. Śledczy pod nadzorem prokuratury wyjaśniają wszystkie okoliczności wypadku.

Więcej zdjęć w naszym materiale z miejsca zdarzenia

9 KOMENTARZE

  1. Gdzie też wszystkim tak się na tej obwodnicy śpieszy? Ileż to razy sam byłem świadkiem ryzykownych manewrów tylko po to aby 10 sekund przed innymi ustawić się w korku do ronda. Naprawdę nie ma po co tak gnać i na 3 wyprzedzać. Szczęście w nieszczęściu że uderzył w ciężarówkę i zabił tylko siebie a nie np. inną rodzinę.

    • To sam miałem napisać. Niektórzy kierowcy wyprzedzają dla zasady nawet jeśli nie ma to sensu. Nieważne, że zaraz zatrzyma się przed światłami. Najważniejsze, wyprzedzić za wszelką cenę, byleby choć jeden samochód. I oto częste skutki takiej jazdy.

  2. W Norwegii po tylu wypadkach cała obwodnica miałaby 2 pasy i zakaz wyprzedzania, 70km/h i po temacie. Tam państwo jest realne, czasem za bardzo myśli za obywateli.

  3. Ja sie wcale Nie dziwie . Ludzie z innych miast jezdza u nas bardzo agresywnie. Nie zatrzymuja sie na przejsciu dla piesZych tylko gnaja szybko. A ciezarowki ostroznie bo zawsze zatrzymuja sie Na Pasach dla pieszych. Ja za kazdym razem mam to samo doswiadczenie .

    • Chyba nie mógł przewidzieć, .że mu z mgły TIR wyskoczy a nie np cinquecento. Więc raczej głupota ukarana w trybie natychmiastowym. I tu się zgadzam-dobrze że nie skrzywdził nikogo więcej. Ręka Boga :)

Skomentuj