Do puszek trafiło grubo ponad 50 tys. zł. WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu idzie na rekord

0

Jest wstępny rezultat niedzielnej kwesty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na ulicach Kędzierzyna-Koźla. Do Puszek trafiło co najmniej 54 300 tys. zł. Liczenie pieniędzy nadal trwa, wciąż można także licytować w aukcjach internetowych. Wszystko wskazuje na to, że uzyskana w tym roku kwota będzie rekordowa.

Aktualizacja: w poniedziałek po południu sztab WOŚP w Kędzierzynie-Koźlu podał, że zebrana kwota przekroczyła 60 tys. zł.

Wolontariuszy WOŚP wczoraj można było spotkać praktycznie na wszystkich osiedlach Kędzierzyna-Koźla. W sumie na ulice wyszło ich 101. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli w kweście. W tym roku do puszek trafiać miało więcej banknotów niż zwykle. Stąd dobry wynik. Liczenie pieniędzy jeszcze trwa. Pulę zasilą też środki uzyskane z aukcji internetowych, których listę można znaleźć TUTAJ.

Rekordowo zapowiadają się również ogólnopolskie wyniki zbiórki. Ponad 62,4 mln zł – z takim wynikiem zakończył się po północy 25. Finał WOŚP. Wstępne podsumowanie zbiórki zaplanowano na dziś, a ostateczna zebrana kwota będzie znana na początku marca. Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł.

 

 

Skomentuj