Do pracy autobusem lub na rowerze. W Kędzierzynie-Koźlu trwa dzień bez samochodu

10

22 września obchodzimy Dzień Bez Samochodu. Zachęcamy wszystkich kierowców, aby przesiedli się do miejskich autobusów. Dziś zamiast biletu wystarczy mieć przy sobie dowód rejestracyjny.

Zostawmy swoje auta na parkingach i bądźmy eko. Tak zrobili prezydent miasta ze swoimi zastępcami. Sabina Nowosielska oraz Artur Maruszczak skorzystali z usług MZK Kędzierzyn-Koźle, a Wojciech Jagiełło przyjechał do pracy na rowerze.

10 KOMENTARZE

  1. jazda autobusem raz w roku na pokaz ma „ekologicznie” mniej więcej taki sens jakby ktoś jeden dzień w roku segregował śmieci, chcecie żeby ludzie korzystali z MZK to lepiej niech miasto dofinansuje MZK i obniży ceny biletów, takie instytucje jak MZK nie powinny istnieć dla generowania zysku tylko dla wygody mieszkańców, Miejskie kino (po co w tak małym mieście 2 kina miejskie?) bierze za bilet 16 zł i wyświetla film, zużywa cholera wie ile prądu, płaci pracownikom, ponosi koszty, nawet jak na seans przyjdzie tylko jedna osoba a przejazd autobusem 1 albo 2 przystanki kosztuje 3 zł bo MZK ma koszty i musi podnosić ceny, gdzie tu logika….

  2. Jak zwykle lansik musi być. Jak pamiętam jak PO zaczęło rządzić to parę dni też przyjeżdżali autobusem do sejmu.
    To może zarząd miasta z miesiąc też by mógł przyjeżdżać do urzędu autobusem oczywiście płacąc za bilety.
    Przynajmniej wsparli by MZK.

  3. Super, ale na parkingu UM aut tyle co zwykle, znaczy pracownicy nie dołączyli się do akcji Prezydentów, nawet Ci zamieszkali w Koźlu, przykład z góry się nie przydał…

  4. Życie rowerzystów w Kędzierzenie kuleje od lat…. Zrobili kładkę na moście w kierunku Cisowej ok super ,ale takich kładek powinno być co najmniej jeszcze 2 (na śluzie oraz przy elektrowni ) może jeszcze doczekam.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj