Do portu w Kędzierzynie-Koźlu można już dojechać zupełnie nową drogą. Inwestycja zakończona

2

Miasto zakończyło budowę zupełnie nowej drogi do kozielskiego portu, gdzie trwa budowa pierwszego z trzech terminali centrum logistycznego.

Do niedawna dojazd do basenów portowych możliwy był tylko ulicą Elewatorową. Ma on jednak poważny mankament. Ulica łączy się z drogą wojewódzką tuż przy wylocie spod wiaduktu, gdzie dodatkowo obowiązuje pierwszeństwo na zwężonym odcinku. Dopóki w porcie nic się nie działo, nie stanowiło to aż tak dużego problemu. Powstająca baza logistyczna będzie jednak obsługiwał także transport samochodowy. Dlatego miasto zadeklarowało, że zbuduje nowy dojazd. Inwestycja jest już ukończona.

– Nowa droga, omijająca sporą część Kłodnicy, zapewni swobodny dojazd do portu. Wraz z nią powstała także ścieżka pieszo-rowerowa, oświetlenie oraz niezbędna infrastruktura wodno-kanalizacyjna – przekazał Jarosław Jurkowski z urzędu miasta.

Wartość inwestycji wyniosła ok. 4,1 mln zł, w tym dofinansowanie w wysokości niespełna 3 mln zł.

W samym porcie trwa budowa terminala produktów płynnych. W ostatnim czasie czytelnicy informowali nas, że zwolniły lub wręcz zostały wstrzymane. Tym doniesieniom w odpowiedzi na pytania portalu KK24.pl  zaprzeczył jednak Michał Partyka reprezentujący inwestora – spółkę Kędzierzyn-Koźle Terminale.

2 KOMENTARZE

Skomentuj