Do kozielskiego szpitala trafił pierwszy pacjent z potwierdzonym koronawirusem

41

Starostwo powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu poinformowało, że szpital przy ulicy Roosevelta rozpoczął już przyjmowanie pacjentów z koronawirusem.

Placówka jest jedną z 19 w kraju dedykowanych do przyjmowania osób zakażonych koronawirusem. W części głównej szpitala przyjmowani są dorośli pacjenci, dzieci trafiają na oddział pediatryczny, który mieści się w osobnym gmachu.

Jak poinformowało starostwo powiatowe, we wtorek rano w placówce przebywa jedna osoba dotknięta koronawirusem oraz sześć kolejnych, u których podejrzewa się zakażenie. Wśród pacjentów znajduje się jedno dziecko.

– Szpital i cały personel wkładają mnóstwo tytanicznej pracy. Chciałbym podkreślić, że bezpieczeństwo moich pracowników jest dla mnie najważniejsze, dlatego zbudowaliśmy specjalne śluzy ochronne, a nasz personel pracuje w ubraniach ochronnych, maseczkach z filtrem, są też fartuchy barierowe i rękawice. Dokładamy wszelkich starań, by zapewniać maksymalne bezpieczeństwo – mówi dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Jarosław Kończyło.

41 KOMENTARZE

 1. Panie dyrektorze szpitala – Jarosław Kończyło!
  Bardzo górnolotnie brzmią Pana słowa.

  Wyjdź Pan ze swojego gabinetu do personelu i zobacz jak faktycznie jest przygotowany szpital!
  Ile jest respiratorów ? Jakiej jakości są środki ochrony osobistej dla personelu ?
  Ile pracowników, którzy mają doświadczenie w pracy z osobami zakaźnie chorymi ?
  Jak faktycznie wyglądają dostarczone kombinezony – ubierz się Pan w jeden taki fartuch i wyjdź do pacjenta i spróbuj wykonać w nim nawet najprostsze czynności !
  Prawdą jest, że ” personel z pięściami idzie na czołgi”. Porozmawiaj z załogą! Oni oczekują wsparcia nie tylko zza biurka gabinetu! Powinniście natychmiast zatrudnić choć kilka osób (lekarzy i pielęgniarek) które maja na codzień do czynienia z pacjentami zakaźnymi – inaczej naraża Pan zdrowie i życie personelu i pacjentów. Tutaj praktycznie nikt nie ma doświadczenia w pracy z pacjentami zakaźnymi.
  Nie da się nauczyć personelu tego co jest wymagane na tak specyficznym oddziale w ciągu kilku godzin szkolenia. To nie są ćwiczenia – bezpieczeństwo personelu i chorych powinno być na pierwszym miejscu!

  Przesyłam serdeczne wyrazy wsparcia dla PERSONELU !

  • Może pan lekarz Rafał Olejnik radny Kędzierzyna-Koźla i prezes „Klinika Nova.” zgłosi do pomocy w szpitalu lub otworzy „Klinika Nova.” Nie ma to jak bezinteresowna pomoc społeczności wśród której żyje się. :))) Zwłaszcza w takiej sytuacji. Proszę wykazać się pomysłowością i inicjatywą. :)))

   • Tak, tak on taki wrażliwy był jak mu rada głosowała wygasnięcie mandatu radnego powiatowego.Zobaczyny teraz jaką ma wrażliwość.

  • Jako pracownik dodam tylko do siebie- żal patrzeć jak nowowyremontowane pomieszczenia oddziałów są demolowane po to, by dostosować je do wymogów szpitala zakaźnego. Obecny dyrektor nie ma bladego pojęcia o zarządzaniu taką placówką jak szpital (nigdy dotąd nie pracował w szpitalu), dlatego wydawało mu się, że szpital jest gotowy na przyjęcie pacjentów zakaźnych. Wracaj Pan do aseco pracować jako komiwojażer.

  • Panie obdarzony wiedzą na każdy temat, co tu ma do rzeczy osoba dyrektora szpitala. Decyzję podjął, zgodnie z Art. 11 pkt 1 ustawy z dn.02.03.2020. zwanej też specustawą / Art. 11. 1. Wojewoda może wydawać polecenia obowiązujące wszystkie organy administracji rządowej działające
   w województwie i państwowe osoby prawne, organy samorządu terytorialnego, samorządowe osoby prawne oraz samorządowe jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19. Polecenia
   podlegają natychmiastowemu wykonaniu. O wydanych poleceniach wojewoda niezwłocznie informuje właściwego ministra./ WOJEWODA OPOLSKI i władze samorządowe, zgodnie z tą ustawą nie miały tu nic do powiedzenia a już najmniej dyrektor szpitala. A jaka jest pana wiarygodność skoro nawet nie ma pan odwagi się podpisać z imienia i nazwiska !!! P.S. Po stylu pisania jestem prawie pewny kto te bzdury pisze.

  • Pan Rychu dobrze kombinuje, tydzień chorowania i potem świety spokój, a reszta z pryskawką ze spirytusem i ścierką do wycierania klamek będzie przemykać się zaułkami, spanikowana jak mysz pod miotłą w oczekiwaniu czyjegoś kichnięcia czy kaszlnięcia..
   Jedyna uciążliwość to dziadek gdyż trzeba go na ten tydzień wystawić na balkon coby się nie zaraził i nie przekręcił, zawszeć to parę złotych z emeryturki więcej dla domu.

  • no ale czy mnie wpuszczą, teraz jeszcze są łóżka i respiratory za 2 tygodnie będziecie błagać o nie, teraz spokojnie jeszcze przeżyję infekcję, dajcie mi wirusa !! w Wielkiej Brytami płacą takim ochotnikom 3500 pałnds, a ja chcę za darmo

 2. @Mieszańcu, zamiast wspierać, zasiewasz niepokój. Nie tylko wśród personelu, ale także wśród obecnych i przyszłych ewentualnych pacjentów.
  Jeżeli nasz szpital został wyznaczony do tej roli, to oznacza, że mamy taki w nim personel, który poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach. Szczególnie teraz lekarze i pielęgniarki, laborantki medyczne i pozostali pracownicy potrzebują naszego wsparcia, także duchowego.

  • Już skończcie z tym duchowym wsparciem… Włochy takie uduchowione i co? Ostatni jakiś śmieszny biskup mówił ze Jezus nie rozsiewa wirusa, wiec mozna korzystać z wody święconej i komunii nie trzeba na ręcę brac… plus ta kasa dla koscioła… to wszystko oni robia by nas ogłupić, zabrać kase, ziemie i wyruchac wam dzieci… trzeba pogonić ich z tąd tak jak i polityków! Nie wspominając o defender 2020, 38 tys. Żołnierzy z 18 krajów i nie beda tego odwoływać, wiec jak to jest?

    • Raczej ze nie znam, moge zginąć w każdej chwilii i to nie przez wirusa… a wiara z modlitwą nic nie pomoże, tylko.Dziwne ze wy w nich az tak wierzycie, nie dając sobie nic powiedzieć, niczego nie sprawdzając… wierzycie na słowo

  • Jaka szkoda, że nie wiesz nic np. o mieszkańcach i personelu szpitala w Łomży. Tam sytuacja jest podobna, ale postawa tych ludzi zupełnie inna niż w Kędzirzynie-Koźlu. Tam lekarze, pielęgniarki i zwykli obywatele wiedzą, co to jest jedyny szpital w mieście. Szkoda, że tego nie rozumiesz i popierasz nietrafne decyzje, choć być może w dobrej wierze.

   • Wiem o szpitalu w Łomży i protestach z nim związanych.
    Wiem także, że z wieloma z was, także z tobą, dyskusja jest jałowa. Szpital kozielski został wyznaczony, pierwsi chorzy zarażeni koronawirusem już do nas trafili i nic tego nie zmieni.
    A wy dalej swoje. Przeczytaj mój pierwszy wpis i też bądź odpowiedzialny, bo to dla wszystkich mieszkańców jest traumą, a najbardziej na nią jest narażony personel szpitala. Porzuć emocje, włącz myślenie. Wiem, że to dla ciebie trudne wyzwanie, ale próbuj!

 3. Wykonuje się dezyfekcję ścieków w dwóch przepompowniach kozielskiego szpitala. A co ze ściekami z budynku dawnego oddziału dziecięcego, które płyną bezpośrednio do kanalizacji miejskiej.

  • Ciekawe czym? Widzę umiesz przez monitor wydać opinię. Ciekawe. A sprawdzić ci się niechce jakie klątwy watykan rzucał, bitwa pod grunwaldem, święcenia hitlera i jego czołgów przez papieży. Plus masz afera pedofilska, plus konkordat 93r i po co im 1/3 ziemi polskiej? Sprawdź i poszukaj, wróć tu i dyskutuj.

   • Diagnoza wydana przez @Adalbert prawidłowa. :)) Już podyskutowałeś w swoim czasie i wykazałeś się kompletnym brakiem znajomości poruszanych przez ciebie tematu. Zapomniało się. :)))

    • Brak słów na was… brak merytorycznej rozmowy i o to mamy, państwo z tektury, jak nie jesteś za pisem to za po… plus klęczki co tydzien i kasiurka dla kleru. Nie ma się co dziwić ze jest jak jest w tym kraju…

     • Dla ciebie zaprzańcu to jest „ten kraj”. Nie nasz kraj, nasza ojczyzna, tylko „ten kraj”.
      I ty piszesz o merytorycznej dyskusji? Przecież każda twoja wypowiedź, to bluzgi na PiS i jego zwolenników, na księży i katolików, itd., itp.
      Jesteś takie typowe lewackie łajno.

     • W celu odświeżenia pamięci masz przykład własnej radosnej twórczości :)) jak wyraziłeś się tzw. „Brak słów na was… brak merytorycznej rozmowy ….” artykuł „Zwyciężyły najpiękniejsze anielskie głosy. Za nami V Przegląd Kolęd i Pastorałek” link https://kk24.pl/zwyciezyly-najpiekniejsze-anielskie-glosy-za-nami-v-przeglad-koled-i-pastoralek/ itd. Diagnoza wyrażona przez @Adalbert jest wybitnie delikatna dla ciebie. :)))

     • To niech Alina puści moje komentarze. Sorry ale jak wy macie dowody na tacy to i tak nikomu nie wierzycie tylko tv i kosciółek, byleby rzucić na tace i będę świety :) spoko, pewnie nawet nie wasza wina, bo jesteśmy programowani od 1051 lat czyli od 966r. Każda religia to tak naprawdę manipulacja i zniewolenie człowieka. Dlaczego? Bo wierzący nie szuka wiedzy, jak to się stało i dlaczego. Tylko ślepo wierzy w niby słowo święte… tak typowa lewacka logika bo ciśnie pis. Dla ciebie nie jestem za żadną partią, chyba że będzie 3 ludzi co sprawdza polityków, pyta i pokazuje co robią. Jak polityk będzie na umowie o dzieło. I wtedy go rozliczamy, i kazdego Dnia mamy wgląd w to co robi. Wtedy można głosować, tak to jesteśmy jak lemingi, niby możemy a nic nie możemy. Duda mówi że żyjemy w polin, mówi że każdy Polak ma domieszkę krwi żydowskiej, odpala chanuke w pałacu, lata do izraela po wytyczne, i to jest dla was okej, bo idzie do kościoła i już święty. Łatwo nabrać Polaków, dawno nas rozkminili, i tylko kłócą aby rządzić. Takie mamy wyprane mózgi, ze jak ktoś ciśnie pis to musi byc na po, i na odwrót. Co jest chore samo w sobie. A no i ktoś tu mówił teorie spiskowe. Nie ma czegoś takiego, są spiski, takie jak z tym coronavirusem. To jest tylko po to by nas zniewolić już totalnie, z kąd wiemy ze ta szczepionka będzie dobra? Defender 2020 nadal nie odwołane. Ludzi więcej umiera z innych chorób. I wtedy jest ok, teraz zmarło pare osób, co jest smutne i to bardzo, ale juz mamy wojska, nowe ustawy zniewalające, plus sprzedaż naszych zasobów naturalnych, zapraszam do pana Tytko i Jarosiewicza. Zaraz nie będzie gotówki, zaraz spełni sie stare przysłowie żydów: wasze ulice, nasze kamienice… 5g wprowadzone, norma pem wzrosnie stukrotnie od 1 stycznia 2020. Szczepionki, gmo, chemtrailsy, wszystko teorie spiskowe, jest ok, zobaczymy niebawem jak będzie fajnie… czekam na odp

    • Znowu mieszasz różności. Podejście wiecznego chaosu, anarchizmu, lewactwa, antyżydowstwa, słowiańszczyzny, wiecznego zagrożenia. Czyli witaj w kuchni propagandy i dezinformacji rosyjskiej sięgającej czasów caratu. :)) Jeszcze coś masz ciekawego ?

     • Przedstawiłem najważniejsze kwestię, ale jak widać propaganda do rosji zryła ci juz czache. Nic nie dodam, bo nie ma dla kogo. Jaki jest sens rozmawiać ze ścianą? Zaden

     • :))) Jedz do Nowarosjii (jakoś tak to pisze się, popraw mnie) tam jest twoje serce, wymarzone miejsce i będziesz wśród swoich :))

 4. To teraz z dzieckiem będzie trzeba jechać do innego szpitala..a miało być w jednym szpitalu ..Teraz można bąki zbijać na oddziale dziecięcym ..

 5. Wszyscy, którzy z narażeniem życia walczą o życie innych zasługują na szacunek, wsparcie i ciepłe słowo. Dziękujemy.
  Jesteście naszymi bohaterami.

  • Ja słyszałem dowód na to , że wirus wywołali Masoni. Udowadniał Prawdziwy Polak pełen miłości do bliźniego.

Skomentuj